פסטיבל המסכות בוונציה 2011 Venice Mask Festival

מידע עדכני עיברו ל : קרנבל המסכות בונציה 2015

להזמנה ישירה של בתי מלון לתקופת קרנבל המסכות בוונציה 2011 במחיר הנח ביותר,  מומלץ הזמנה עצמאית באינטרנט ראו :  קישור זה, שימו לב אם אתם מעוניינים להגיע לקרנבל המסכות בוונציה ונשארתם ללא מלון בפנוי, תוכלו ללון גם מחוץ לעיר וונציה במרחק של כשעה נסיעה בערים : פאדובה או טרוויזו, או אפילו בשתי עיירות נוספות קרובות יותר ראה מפה וקישורים מתחת למפה! ראו אפשרות להזמנת מלון בערים אלה באינטרנט בהנחה : פאדובה   טרוויזו   וונציה הזמנת דיל באינטרנט טיסה + מלון בתקופת קרנבל המסכות בוונציה, נסו דרך אקספדיה : [הקדימו להזמין ] להזמנת חבילות נופש לתקופת קרנבל וונציה 2011 ראו קישור למעלה לחברת  הישראלית, המומחים לחבילות נופש של איטליה

מה שנקרא גם קרנבל המסכות של וונציה, או נכון יותר פסטיבל המסכות של וונציה מתקיים כבר מאות בשנים ונחשב לאחד מארועי החורף החשובים ביותר באירופה, בעולם ובאיטליה בפרט, עשרות אלפי נבל התיירים מכל העולם מצטרפים לחגיגה ואיתם עשרות אלפי איטלקים ותושבי צפון איטליה ותושבי העיר וונציה, למשך עשרה ימים ססגוניים מתמלאת העיר, במופעי רחוב, נשפים, מופעי אש ופנטומימה ובעיקר – מסכות, פסטיבל המסכות בוונציה התגבש לפני מאות שנים, בימי הביניים המאוחרים, מי שמחפש את החגיגה האמיתית של אירופה מוזמן להגיע לקרנבל המסכות, אך בשל הביקוש הגדול יש להזמין מלון בוונציה או בסביבתה לפחות חודש חודשיים מראש אם לא יותר מכך.

קרנבלים ופסטיבלים - מסכות, בובות ומקהלות באיטליה וונציה 2011 - 2012
שמחת החיים המפורסמת של האיטלקים מתגברת שבעתיים בקרנבלים התוססים, ואתם מוזמנים לקחת חלק בחגיגות שכמותן לא תראו בשום מקום אחר בעולם.
קרנבל המסכות של ונציה 2011 אמור להיות אחד האירועים המרתקים באירופה, במהלכו מתמלאים רחובותיה של העיר היפהפייה בהמוני אדם שכולם עטויים במסכות ובתחפושות ייחודיות. השילוב של המסכות והתלבושות הססגוניות על רקע הארמונות והתעלות יוצר תחושה שאתם חלק מתיאטרון רחוב ענקי וקסום.
המצעד הגדול של ורונה - מצעד מסכות הנמשך לאורך של שישה קילומטרים, מלווה באוכל מקומי והרבה שמחה.
קרנבל הבובות בויארג'ו - בובות נייר ענקיות, חלקן בדמויות פוליטיקאים, שחקנים וספורטאים מוכרים, מובלות ברחובות העיר בתהלוכה ססגונית ועליזה.
קרנבל התפוזים באיבראה - מלחמות תפוזים היתוליות הופכות את העיירה השלווה בדרך כלל למקום עליז ופרוע, שבו כל המחיצות נופלות.
פסטיבלי מקהלות - חובבי שירה וחבורות זמר לא ירצו להחמיץ את פסטיבלי המקהלות המעולים של איטליה, בהם פסטיבל מקהלות באלטה פוסטריה, ריבה דל גרדה ורונה, מונטה קטיני וקסטלי רומני. מומלץ לשלב כמה מאירועי הפסטיבלים בטיול שכולו טבע ונופים בצפון איטליה - בהרי הדולומיטים ובאזור האגמים - בטוסקנה או דרומה לרומא (מידע נוסף על טיולים באזורים האלה ראו בחוויית נוף וטבע).
קרנבל המסכות בוונציה > קרנבל המסכות של וונציה

נושא המאמר: קרנבלים בעולם כולל מידע אודות קרנבל המסכות של וונציה
מאת: ישראייר   
שמור מאמר למועדפים

הקרנבל הוא תופעה עולמית חוצת תרבויות וחברות - חגיגה צבעונית ציבורית, מוקד משיכה להמונים בכל הגילאים, המלווה לרוב במצעד ססגוני, ירידי רחוב של אמנות ואוכל ומוזיקה קצבית ועליזה. הסטוריה של קרנבלים הקרנבל הראשון שעליו אנחנו יודעים התרחש במאה השישית לפני הספירה, כאשר נשים ובידיהן לפידים בוערים יצאו במחול בפרוע המלווה המוזיקה ושתו יין ללא הפסקה. אלו היו חגיגות פולחן של האל דיוניסוס, אל היין, והן התרחשו בסוף פברואר – חג פתיחת החביות ותחילת האביב. גם בעולם העתיק הרומי קיימו קרנבלים. אנחנו יודעים, למשל, על ה"סטורנליה", חגו של האל סטורנוס, אל החקלאות הרומי. ה"סטורנליה" התאפיינה בזלילה ללא הכרה, בפריצות מינית ובחילופי תפקידים, שבמהלכם ציוו העבדים על האדונים. עבד מאושר אחד אף נבחר למלך הקרנבל, והוא יכול היה לחוקק חוקים מגוחכים ואף לשכב עם הפילגש של אדונו. המסורת הקרנבלית ממשיכה גם בעולם הנוצרי המודרני יותר. במאה ה-13, למשל, בשיא כוחה של הכנסייה, נערכו קרנבלים נוצריים, שבהם חיברו החוגגים שירים ומחזות, התחפשו לאנשי כמורה וכמובן שתו שיכר ללא הפסקה. מרבית הקרנבלים נחגגו בחודש פברואר, שמסמל את האביב ואת המעבר מן הקיץ לחורף. קרנבלים נוצריים נערכו לפני תקופת הסיגוף (Lent) שלפני חג הפסחא, שנערכת לזכר ארבעים ימי צום המדבר של ישו לאחר טבילתו. מדוע הסכימו רשויות החוק לחגיגות הפרועות? נשאלת השאלה מדוע הרשו השליטים לערוך את כל מסיבות החשק הפרועות האלו. תשובה אחת לכך היא שתקופת הקרנבל היא תקופה מוגבלת בזמן, שבה יכול העם לשבור את המסגרת, לצאת מן הגבולות, ולחגוג בלי חשבון. כך יכול השליט להבטיח כי העם יפרוק את יצריו, מבלי שהדבר יסכן את יציבות השלטון. במרבית הקרנבלים דאגו רשויות החוק להבהיר היטב את ההבדל בין תקופת הקרנבל, שבה הכל מותר, לבין חיי השגרה, שבהם המסגרות והחוקים ברורים. למשל, ברוב הקרנבלים עורכים המשתתפים טקסים המייצגים את מותו של הקרנבל. אחד הטקסים הנפוצים הוא שריפת "מלך הקרנבל" ביום האחרון לחגיגות. כוחה המאגי של המסכה ברוב הקרנבלים עוטים החוגגים על עצמם מסיכות. המסכות מסתירות את פנינו, ובכך מקשות על התקשורת הלא-מילולית, ומעצימות את המסתורין. מדהים לגלות עד כמה משתנה שפת הגוף ברגע לבישת המסכה. כל מי מאיתנו שעטה מסכה יעיד על האפקט המהיר והמוזר של פעולה זו: האתה הישן נעלם ומופיע מיד בדמות חדשה: פרועה, משוחררת, שונה או אף הפוכה משלך. כך אפשר להפליג בקלות אל עולם הרוחות, עולם השדים, עולם החיות או אפילו עולם האויבים. ייחודו של הקרנבל בוונציה במאה ה-15 נוסדה באיטליה הקומדיה דלארטה, סוג של תיאטרון נודד, המבוסס על קומדיה עממית ועל שימוש במסכות. בקומדיה דלארטה הדמויות הן קבועות, מוכרות ומגוחכות. לב העניין עבור הצופים הוא הדיאלוג בין הדמויות, שמבוסס על אלתור במקום. ונציה, העיר שעל המים, הוקמה במאה החמישית כעיר מקלט למהגרים, והגיעה לשיאה כמעצמה ימית במאות ה-14 וה-15. במשך השנים הפכה ונציה למעוז ומשגב עולמי בכל הקשור לתחפושות, מראות ומסכות. המסכות הוונציאניות שואבות את דמויותיהן מהקומדיה דלארטה ומחיי היום יום. הקרנבל הוונציאני חידש את פעילותו בשנות השבעים של המאה הנוכחית, לאחר הפסקה של כמאתיים שנים. זהו קרנבל נקי, אסתטי, אינדיבידואלי במידה רבה ומאוד יצירתי. ייחודו של הקרנבל הזה הוא שרבים מן הנוכחים בו אכן עוטים על עצמם מסיכות, ולוקחים חלק פעיל

למידע נוסף אודות פסטיבל / קרנבל המסכות של וונציה 2011 [ אנגלית ]

למידע נוסף אודות פסטיבל  / קרנבל המסיכות של וונציה  2011 [ אנגלית ]

וונציה בנוייה על 117 איים קטנים המופרדים על ידי תעלות, יש בה 154 תעלות  וכ 416 גשרים על התעלות, רוב הגשרים עומדים על תילם כבר מאות שנים, שלושה גשרים בלבד עוברים מעל התעלה הגדולה של וונציה שהיא גם התעלה הראשית, מעין כביש ראשי לסירות קטנות וגדולות, שמה של תעלה זו הוא גרנדה קאנאלה, בתחילת התעלה מצוייה התחנה המרכזית של הסירות המשיטות אנשים בתעלות של וונציה, צמוד לתחנה זו מצוייה גם תחנת הרכבת של וונציה לנסיעות מחוץ לעיר, במרכז וונציה שני כלי התחבורה העיקריים הם רגלים או סירה, אין כניסת רכב למרכז העיר, אם הגעתם אם כזה השאירו אותו באחד החניונים המצויים באיזור תחנת הרכבת וצאו לשיטוט רגלית או עם סירה במרכז העיר, העיר וונציה מחולקת למספר רובעים, קסטלו, קאנארג'ו, סאן מרקו, דורסודורו, וסנטה קרוצ'ה, והלידו, הרובע המתוייר ביותר אליו נוהרים עשרות אלפי התיירות הוא סאן מרקו, אך אל תוותרו על שיטוט ומעבר בכל הרובעים האחרים! אוכל ומסעדות וונציה היא אחת הערים היקרות ביותר באיטליה בכל הנודע לשרותים תירותיים, מלונות, מסעדות, מפות ותחבורה, בצד הקולינארי לוונציה אין היצע ייחודי הקיים ביעדים אחרים באיטליה כגון : נאפולי [פיצה נאפולטנית], בולוניה [ספגטי בולונז] וכיוצ"ב ועם זאת בשל כמות התיירים ומידת התחלופה, פיצות שיוצאות מהתנור וישר נמכרות, מסעדות ופיצריות וכן טרטוריות טובות יותר באופן יחסי לוונציה ניתן למצוא בעיקר ברובעים סאן פולו וקסטלו, נסו להמנע מאכילה  באיזור תחנת הרכבת שם יש הרבה אוכל אך באיכות לא גבוהה, לפני העליה לסירות שיקחו אתכם למרכז העיר, כנסו בתחנה זו למינימרקט המצוי מדרום לרציף הסירות, אם אתם חובבי קולינריה הקציבו לעצמכם שיטוט של לפחות 15 דקות במינימרקט מעולה זה וצאו משם עם משהוא קטן לחטוף עד לארוחה גדולה יותר בהמשל במרכז וונציה.

מלון בליסבון     מלון באמסטרדם
מלון בלונדון     מלון בניו יורק
מלון באיטליה    מלון באתונה
הזמנת מלון  -  מלונות בחול
מלון במקדוניה - מלון ביוון
מלון בורונה  - מלון ברומא
מלון ברומניה  - מלון בבוקרשט

לאן אתם נוסעים בחול?
ראו מידע מקיף אודות יעדים אלה ואפשרות להזמנת מלון במחיר הנמוך ביותר וללא עמלות הזמנה!
איטליה - יוון - ניו יורק - לונדון - אמסטרדם - רומא - אתונה - מוסקבה - צרפת - ספרד - גרמניה

 תגיות : פסטיבל המסכות וונציה 2011 - קרנבל מסכות וונציה 2011