יאכטות יאכטה למכירה בישראל ובעולם

לאנשים רבים, בעיקר כאלה שאינם בתחום או אפילו ללא רשיון סקיפר, קניית יאכטה זה בגדל "החלום" או לפחות אחד החלומות הוורודים ביותר, לקחת את היאכטה ולצאת לים למספר שעות של שקט שלווה ומנוחה או לצאת מגבולות ישראלי ולהפליג לאיי יוון או רחוק יותר, עם זאת תחזוקה של יאכטה אינה זולה כלל וגם דורשת לימודים ונסיון רב, מה גם שאנשים שאינם בתחום הימאות, לא בטוח שימצאו את הזמן להשתמש ביאכטה שקנו, וגם כיום קיימות עשרות אלפי יאכטות ברחבי העולם, העוגנות לעלות בנמא שימוש, ללא תחזוקה ובנוסף בעלי היאכטות משלמים כסף רב על המקום שהיאכטה תופסת בנמל, לעומת זאת אנשים מבוססים כלכלית או כאלה שמבסיבה זו או אחרת יכולים להרשות לעצמם, משתמשים ביאכטה להגשמת חלומם, ורבים שדיברנו איתם הסכימו ה אחת שהם עושים את הדבר הכיפי ביותר שעשו מעולם, להיות בעלי יאכטה.

להשכרת יאכטות ביוון צרו קשר : 03-6206147 [ גם גולט ]

השכרת יאכטה ביוון  יאכטות ביוון ראו גם : נדל"ן ביוון / בתים למכירה ביווןניתן למצוא יאכטות המוצעות למכירה בישראל וגם במדינות הים התיכון שאינן רחוקות מאד מאיתנו כגון, קפריסין, יוון, תורכיה ועוד, קניית יאכטה שלא בישראל וגם בישראל, דורשת מעט יותר ידע מקניית טלביזיה בחנות למוצרי חשמל, רצוי שתתייעצו עם איש ביטוח בתחום הביטוח הימי לפני הקנייה, כן חשוב שתבדקו את כל מה שמסביב, עלות השכרת מקום במזח היאכטות, עלות תחזוקה שוטפת, מיסוי, דלק ועוד, ליד המרינה בתל אביב ובהרצליה פועלות מספר חברות העוסקות בכל נושא היאכטות, כולל יאכטות למכירה ולהשכרה, בנוסף ראו מידע בעמוד זה על חברות הפועלות במדינות אחרות ולהן קשרים עם ישראלים שקנו מהם בעבר יאכטות, אם תרצו ראש שקט התייעצו וקחו את שרותו של מתווך בתחום, שיעזור לכם בחיפוש, מציאה וקנייה של יאכטה בחול כולל כל הסידורים הנדרשים להבאת יאכטה כזו לישראל. 

המונח יאכטה שימש במקור לתיאור כלי שיט קל ומהיר המשמש לתחבורתם של אנשים חשובים. כיום מקובל לכנות בשם זה כל כלי שיט מעל גודל של מטרים בודדים המשמש לשיט למטרות הנאה. קיימים שני סוגי יאכטות עיקריים: יאכטת מפרשים ויאכטה מנועית. אורכה של יאכטה יכול לנוע בין מטרים ספורים לעשרות מטרים. אורכן של רוב יאכטות הפרטיות נע בין 7 ל-14 מטרים, אתרי אינטרנט בנושאי מכירת יאכטות קמו בשנים האחרונות ממש כמו פטריות אחרי הגשם, גם בישראל ובעיקר בעולם במדינות הנושקות לים כמו בסה"כ כ 150 אתרי אינטרנט בשפות שונות בנושא יאכטות למכירה, בעמוד זה של קליק גו אינטרנט נביא לכם מידע, המלצות, מאמרים וכיוצ"ב בכל הקשור למכירת יאכטות ובכלל מידע על יאכטות ועל יאכטות למכירה ולהשכרה, ראו מאמרים להלן, בסיומם קישורים לאתרים בתחום יאכטות למכירה, השכרה וקישורים מומלצים נוספים.

נושא המאמר: הפלגה ביאכטת מפרש יאכטות מפרש
מאת: יאכטה גלי נעמה   
שמור מאמר למודפים

ברצוני להציג בפניכם את החוויה בהפלגה ביאכטת מפרש: לרוב היאכטות המניפות מפרשים קיים מנוע עזר המשמש לרוב לכניסה ויציאה מהמרינה וכן להפלגה בים הפתוח כאשר אין רוח. למעשה ההפלגה בעזרת המפרשים מאפשרת למפליגים שייט שליו ורגוע, כאשר אפשר לראות לפעמים תוך כדי ההפלגה דגים קופצים, צב ים טועה שעלה על פני המים, דולפינים, שחפים וציפורים נודדות בשמיים. ההפלגה שקטה ללא רעש המנוע, אפשר לשמוע את רחש הגלים והמיית הרוח. להפליג עם מפרשים צריך ידע, זו הפלגה שדורשת מיומנות מעבר לכיוון היאכטה והפעלת מנוע כמו ברכב, כאן צריך לדעת תמיד את כיוון הרוח, לתאם את המפרשים בהתאם לרוח ולכיוון הרצוי לנו בהפלגה, לנווט בין הגלים והזרמים, להתחשב במצב הים ועוצמת הרוח ובהתאם לצמצם מפרשים. לסיכום לדעתי אין ספק שהפלגה בעזרת מפרשים מהנה הרבה יותר מהפלגה בעזרת מנוע הדומה לנסיעה ברכב יותר מהפלגה בים.

ושא המאמר: השכרת יאכטה לאירועים - מדריך לצרכן הנבוך
מאת: כפיר השכרת יאכטות   
שמור מאמר למועדפים

השכרת יאכטה לאירועים - מדריך לצרכן הנבוך

מחפשים מתנה מקורית ורומנטית לבן או בת הזוג שלכם? מתנת הוקרה לחברים או לבני המשפחה? בין אם זה ליום הולדת, יום נישואין, בת מצווה או מסיבת הפתעה, ארוחת בוקר בריאה אחרי טבילה בג'קוזי בסיפון הפתוח, או הפלגה לעבר השקיעה וארוחת גורמה לאור נרות - בואו לצאת אל האופק הפתוח, להרגיש את המרחבים והרוח ולצאת לחופשי בהפלגת כיף ביאכטה.
השתכנעתם? נהדר! עכשיו נשאר "רק" לקבוע באיזו יאכטה לבחור, מנועית או מפרשית, את המפעיל הנכון ומה כלול בדיל וכמובן אם בחרתם להפליג בחופי תל אביב - איך להגיע למרינה שמרבית תושבי עירה לא יודעים על מיקומה.
עניינו של מאמר זה ביאכטות להשכרה במובן של צ'רטר, כלומר השכרת היאכטה על צוותה למספר שעות או מספר ימים. אחרי שתקראו את ההמשך תדעו איך להיות מדויקים וברורים לגבי פרטי האירוע שאתם מעוניינים לקיים, מהן המגבלות ומה לשאול את המפעיל שבחרתם. זה יאפשר להגיע ליאכטה הנכונה עבור הצרכים שלכם במהירות, ביעילות ובחיסכון כספי ניכר.

השפעת הים לטובה מבחינה בריאותית ונפשית היא דבר מוכח. הפלגה בין גלי הים ביאכטה היא חוויה ממכרת. הערך ההיסטורי של חיים לחוף ימים היה באפשרות היחידה כמעט להפליג לארצות אחרות כלומר נמלי מוצא לים. מבחינה זו ים סוף (מלכת שבא ועציון גבר) והים התיכון (ארזי הלבנון למקדש, פלישתים, יהודה הלוי, הרמב"ם, יפו, קיסריה, שבט זבולון) היו שני הימים המשמעותיים ביותר. לא שכחנו חלילה את ישו ואת הליכתו על המים ויש כבוד גם לטבריה וימאיה וגם לעין בוקק וסירות האשלג, אבל במחילה מהשאר, לצרכי מאמר זה נתייחס בעיקר לעניין השכרת יכטות בים התיכון.

נמלי אניות הוקמו בעבר סמוך לערים שהיו הצרכניות הגדולות של שירותיהם, אלא שלקראת סוף המאה העשרים השתנתה המגמה. עם התרבות האוכלוסייה בערים ובניית אניות ענק - הנמלים בערים הגדולות בכל העולם נסגרו והועתקו לאזורים אחרים, הרחק מהכרך. בד בבד החלה באותן ערים מגמה טבעית של הפיכת אזורי הנמל הישנים והשוממים למרכזי בידור ושעשועים ומכאן קצרה הדרך לאזורי נדל"ן מבוקשים למגורים. תופעה זו ביחד עם הגדלת זמן הפנאי הביאה בכל העולם להתפתחות של אפשרויות הבילוי בסביבת הים ובמיוחד זה הביא לשגשוג בענף השכרת היאכטות.

ברצלונה, בואנוס איירס, תל אביב. שלוש ערי נמל שהפכו את נמליהן הזנוחים לאזורי בילוי שוקקים ולמרינות עבור כלי שייט שמכונים באופן גורף בשם יאכטות. ברצלונה ובואנוס איירס השקיעו הון עתק ביחסי ציבור שהופנו לתיירות חוץ ופנים כדי לעודד את הפעילות באזורי הנמל המחודשים ובמרינות.
מבחינה זו המרינה בתל אביב היא סיפור יוצא דופן. אף שזוהי המרינה הכי ותיקה בארץ ובין היחידות בעולם כולו שנמצאת בתוך העיר ממש ולא מחוצה לה כמקובל - היא גם המרינה שהכי פחות ידועה לתושביה. 90% מתושבי תל אביב לא יודעים שמרינה תל אביב נמצאת לפני בריכת גורדון וככר אתרים ושהכניסה אליה היא בסמוך לכניסה למלון קרלטון! רובם טועים לחשוב שנמל תל אביב הוא המרינה ואחרים בכלל בטוחים שהמרינה התל אביבית נמצאת בקניון ארנה שבהרצליה...

מיד נפרט יותר על ההבדל בין יאכטה מפרשית ליאכטה מנועית, בין הפלגה זוגית להפלגה קבוצתית או ארוע רב-משתתפים, מה זה קטמרן, אלו אפשרויות יש היום בהשכרת יאכטות ולאלו שימושים, איזה אירועים כדאי לערוך ביאכטה מנועית ואלו ביאכטת מפרש, רעיונות מפתיעים, כמו למשל גן אירועים ביאכטה על הים ועוד מידע רב שיעזור לכם לבחור ביאכטה הנכונה לצרכים שלכם והתאמתה לסוג האירוע המיוחד שתרצו להפיק.

מהם סוגי היאכטות להשכרה?
חלוקה בסיסית ראשונית היא בין יאכטה מפרשית ויאכטה מנועית. למפרשית יש מנוע אך הוא משמש בעיקר לכניסה ויציאה מהמרינה או לתנועה כאשר אין רוח. איך מזהים מפרשית? יש לה תורן גבוה שאליו יתחברו המפרשים. הגוף של היאכטה יותר עגלגל כדי שתהיה פחות התנגדות לתנועת הגוף במים. יתרון: הפלגה שקטה עם מפרשים ללא רעש מנוע. זולה לאחזקה. חסרונות: לא נוחה כמו מנועית כי הגוף צר יותר ויש פחות מקום להתרווח. אי אפשר להפליג מול הרוח וכאשר אין רוח צריך להפעיל מנוע. אגב, בדרך כלל במפרשיות רשום מספר ליד שם היצרן. זהו אורך הסירה ברגליים (feet) או במטרים. בחלוקה גסה מפרשית קטנה נחשבת ככזו אם היא בעלת אורך של עד 10 מטרים או עד 33 רגל. יאכטה עד 12מטר או 44 רגל נחשבת כבינונית ומעל 45 רגל אלו כבר היאכטות הגדולות.

איך מזהים מנועית? אין לה תורן גבוה, בדרך כלל היא גדולה יותר ובעלת נפח רב ולכן יש לה אפשרויות רבות יותר מאשר למפרשית. למשל, לא תוכלו למצוא במפרשית קטנה או בינונית ג'קוזי ל-6 בסיפון העליון, קבינות גדולות ממוזגות ומרווחות, מקלחות ושירותים מרווחים, סיפוני שיזוף רחבים, מקרר גדול ותא מקפיא גדול, גנראטור לייצור חשמל וכו'. החסרון במנועית: שומעים במעומעם את המנוע בכל זמן ההפלגה והיא יקרה יותר לאחזקה ולשימוש (חישבו על מחירי הדלק לדוגמא). יתרונות: מרווחת מאד, מהירה יותר ממפרשית, יכולה להפליג לכל כיוון מבלי להיות תלויה ברוח, נוחות ופינוק, סטייל יוקרתי.

טיפ צרכני ראשון (מתוך 5) - אם אתם רוצים את הדיל הזול ביותר להפלגה זוגית או רבת משתתפים רכשו כרטיסים להפלגה בת שעה באחת הספינות הגדולות שבנמל יפו והצטרפו להמוני נופשים אחרים לחצי שעת הפלגה מול חופי תל אביב. איך להגיע? פשוט הגיעו לנמל יפו והקשיבו לקול הפעמון והכרוז שמודיע על יציאה להפלגה כל שעה. אך אם תרצו בחוויה מיוחדת ופרטית רק לכם או בהפקת אירוע מרשים ובסטייל יוקרתי שתשמחו לזכור לדעתנו עדיף לשלם יותר וללכת על יאכטה פרטית.

ליאכטה מפרשית יש תדמית רומנטית. הדבר נובע בעיקר מכך שהמצאת המפרש שינתה את פני העולם באופן שבו בני אירופה הגיעו באמצעותו לכל מקום על פני הגלובוס. דבר אחד בטוח - מרבית המפליגים, קרי המלחים ואנשי הצוות, לא נהנו בהפלגות ההרואיות האלה. הנהנים היחידים, אם בכלל, היו אנשי האצולה שהצטרפו למסעות הללו וזכו לתנאים מיוחדים ומפנקים. מאחר והרבה פעמים עבור הצרכן הנבון השכרת יאכטה זו חוויה חד פעמית שהוא מעוניין ליהנות ממנה כמה שיותר, יהיה עליו לזכור שבאופן גורף יאכטה מנועית תהיה מרווחת, מפנקת ונוחה יותר ממפרשית באותו האורך. הפלגה זוגית רומנטית מעצם הגדרתה היא היוצא מהכלל ועל כך בהמשך.

בקצה השני בספקטרום של השכרת יכטות נמצאות יאכטות מנועיות שנקראות קטמרן. זוהי ספינה שבנויה עם סיפון שטוח שנשען על שני בידונים (תאי ציפה) גדולים. זה מאפשר הרבה שטח מעל הבידונים והפלגה של עשרות אנשים ביחד בסגנון של מעבורת נוסעים. היתרון הגדול והחיסרון של הקטמרן הוא בכך שבגלל רוחבן הן יציבות מאוד על המים. החיסרון הוא בכך שלא מרגישים כל כך את הים והגלים. יש השואלים מה הטעם בהפלגה שבה לא חשים את הים וגליו. הבולט ביותר בהפלגת קטמרן או ביאכטות אחרות שמכילות מפליגים רבים כגון סירות בעלות רצפת זכוכית, הוא תחושת היותך בכלי תחבורה ציבורי-המוני חד מפלסי קרוב לפני המים דבר שמגביל את שדה הראיה. מאידך גיסא אלו הכלים המתאימים ביותר לאירועים המוניים עם עשרות מפליגים. יש אפשרות לשכור יאכטות קטמרן עבור עד אפילו מעל לחמישים מפליגים.

טיפ צרכני שני לגבי מספר המפליגים - לכל יאכטה מסחרית יש מגבלה לגבי מספר המפליגים המכסימלי שיכול להפליג בה שכולל גם את אנשי הצוות. ביאכטות קטנות ההגבלה היא עד 7 מפליגים, יאכטות בינוניות 8 עד 10, יאכטות גדולות מ- 11 עד 15 מפליגים ובקטמרנים זה יכול להגיע עד לעשרות מפליגים. לכן, כאשר אתם מתקשרים למפעיל מסרו קודם כל את מספר המפליגים באירוע שאתם מתכננים להזמין ואת המועד שמתאים לכם. טיפ צרכני לגבי בחירת מועד ההפלגה האופטימלי יובא בהמשך.

טיפ שלישי לצרכן הנבון - אם אתם חושבים על אירוע רב משתתפים הביאו בחשבון שכאשר יש יותר מעשרה משתתפים האירוע מאבד הרבה מאד מהאינטימיות הקרובה שנוצרת באופן טבעי ביאכטה. אפשרות לשלב בין הדברים בחוכמה תהיה הפלגה עם מספר חוגגים מצומצם של החוג הקרוב לבעל הארוע, עד 12 לדוגמא, והזמנת שאר המשתתפים להשתתף בשמחה על היאכטה לאחר החזרה מההפלגה ובעת העגינה. החלק השני של הארוע יהיה מסיבה מדליקה והמונית עם כל הצ'ופרים ולרווחת כולם. בתאום מדויק ובהפקה לא מסובכת החלק השני של הארוע יכול להיות מסיבת הפתעה מרהיבה לחתני השמחה שיובלו לחשוב שההפלגה בחוג מצומצם היא כל הארוע.

טיפ צרכני רביעי (ולא האחרון) להפלגה זוגית רומנטית ? בהפלגה זוגית אפשר להסתדר היטב ביאכטה מפרשית ואפילו קטנה כי מדובר בשני מפליגים בלבד. יחד עם זאת, אם בן הזוג שלכם אוהב נוחות ורווחה בחרו ביאכטה גדולה ומרווחת כדי שרצונכם הטוב יתקבל בברכה. אם ההפלגה הרומנטית נועדה לשמש אמצעי ריכוך לקבלת תשובה חיובית להצעת נישואין או שזוג ותיק רוצה לחגוג יום נישואים אזי כדאי אולי לשדרג ליאכטה מנועית גדולה ומרווחת שיש בה פינוקים וסטייל יוקרתיים יותר. אין מצב שבן הזוג יסרב להעביר במחיצתכם את יתרת חייו אחרי שכשוך רומנטי בג'קוזי מבעבע מול כוכבי השמיים, השתרעות נינוחה על גבי סיפונים רחבים שמאפשרים אינטימיות, טיפול הוליסטי זוגי כמו מסאז' משותף בחדר מרווח וממוזג וקינוח בארוחת גורמה שמוגשת לאור נרות ונשטפת ביין משובח.

רעיונות חדשניים וים של אופציות נוספות ביאכטות מנועיות גדולות

1. גן אירועים בעגינה על המים - במיקום הכי מבוקש בתל אביב, ביאכטה מנועית גדולה כדוגמת היאכטה YAM שבמרינה תל אביב, מתאפשרת הפקת אירוע עד לשלושים ושמונה אורחים תוך שימוש ביאכטה בעת העגינה כגן אירועים תלת-מפלסי, מקורי וטרנדי. בספינה "ים" יש מערכת הגברת מוזיקה, מנגל לשימוש חופשי או הבאת קייטרינג לפי בחירתכם, בר משקאות, ג'קוזי מבעבע, סיפוני שיזוף רחבים וסלון מרווח. אירוע שכזה במרינה תל אביב יושפע מן הסתם מהאווירה המיוחדת שמשרה השהייה בספינה קלאסית כמו ה-YAM מול הנוף המרהיב שנשקף לאורחים מהסיפון העליון. הנוף הזה שמשמש רקע נפלא לאירוע המיוחד שלכם הוא למעשה כל רצועת החוף מיפו ועד נתניה (זוכרים את ההרגשה בעת טיסה בחזרה לארץ כשרואים את המראה הזה מהאוויר?).

2. המתנה האולטימטיבית לבן/בת הזוג או לקבוצה עד 13 מפליגים - הפלגת כיף לעבר השקיעה טיפולי ספא, ג'קוזי מבעבע וארוחת גורמה לאור נרות בסלון המהגוני - רעיון נפלא וטרנדי שנוצר כדי לחגוג רגעים מיוחדים בחיים שייזכרו לשנים רבות. הצעת נישואין, יום הולדת, יום נישואים, מפגש משפחתי, אירוח מפנק לחברים מחו"ל וכל סיבה אחרת לחגיגה מקורית ומיוחדת.

3. ארוחת בוקר בסיפון העליון - הזמינו את בני זוגכם לארוחת בוקר מיוחדת, בסלון המהגוני הממוזג של היכטה או בסיפון העליון תוך התרווחות בספות השיזוף הנעימות. לפני הארוחה תוכלו להתפנק בג'קוזי ואולי גם תרצו לקבל טיפול הוליסטי לפי בחירתכם. לאחר הארוחה תבלו בנעימים בסיפון העליון משקיפים לים לצלילי מוסיקה ערבה וכוסית יין בידכם.

4. ספארי צלילה ודייג - צוללים או דייגים על ציודם יוצאים עם משפחותיהם לאתר שנבחר ונהנים משהות ארוכה ונינוחה ביאכטה מנועית מצוידת במיטב אביזרי הבטיחות והנוחות. אפשרות בלעדית לשילוב של פינוק למשפחה או חגיגת אירוע מיוחד יחד עם הפלגת דייג או הפלגת צלילה - עד 13 מפליגים.

5. השכרת יאכטה מנועית עד שבוע עם שף צמוד - למשפחות או חברים לכל יעד בחופי הארץ ובחופי קפריסין. עד 12 מפליגים יציאה מהמרינה בתל אביב וחזרה אליה או ירידת הנופשים באשקלון, אשדוד, הרצליה, חיפה או עכו.

6. המיים הם הגבול. כל מה שעולה על הדעת בתנאי שהוא במסגרת החוק אפשר לארגן ביצירתיות ובתאום עם המבקש. שתפו את המפעיל ברצונותיכם הכמוסים ויש סיכוי גבוה שהסקיפר יוכל להציע את הדרך לממשם.

טיפ אחרון לצרכן הנבון - הזמן המבוקש ביותר בעונה להשכרת יכטות הם ימי הוויקנד כלומר שישי ושבת וכן שעות הערב לקראת השקיעה. התוספת במחיר עבור הפלגה בזמנים האלה מגיעה לעד 25% ויותר. כוח המיקוח שלך יגבר אם תציע שההפלגה תתקיים ביום חול (ראשון עד שישי) בשעות הבוקר עד שעות הצהריים המוקדמות וכמובן בימי חורף על פני ימי קייץ.

אם קראתם עד כאן אתם יודעים יותר על ההבדל בין יאכטה מפרשית ליאכטה מנועית, מה זה קטמרן, אלו אפשרויות יש היום בהשכרת יאכטות ולאלו שימושים, מהי מגבלת מספר מפליגים ואיך ניתן לעקוף אותה בתכנון נבון של מספר המפליגים, ואיזה אירועים כדאי לערוך ביאכטה מנועית ואלו ביאכטת מפרש. בנוסף הוצגו רעיונות חדשים ומידע שיעזרו לכם לבחור ביאכטה הנכונה והתאמתה לסוג האירוע המיוחד שלכם.

השתמשו בהצלחה במידע ובחמשת הטיפים, עשו בחירות נבונות, ונתראה על ה-YAM!

כפיר השכרת יאכטות - מרינה תל אביב
Kfir Yacht Charters - Tel Aviv Marina
www.yam-ba.co.il

נושא המאמר: הפלגה ביאכטה עקרון המפרשים
מאת: השכרת יאכטות גלי נעמה   
שמור מאמר למועדפים

עקרון ההפלגה בעזרת מפרשים על מנת להבין כיצד סירה מפליגה קדימה בעזרת מפרשים נבין תחילה את כיוון הרוח. רוח: הרוח היא זרימה של אויר ממקום אחד לשני. את כיוון הרוח אנו קובעים לפי מוצאה.
לדוגמא: רוח הבאה מכיוון צפון תיקרא רוח צפונית, רוח הבאה מכיוון מערב תיקרא רוח מערבית וכך הלאה. בהפלגה בעזרת מפרשים השייט חייב לדעת בכל עת מהיכן נושבת הרוח ובהתאם לכך לכוון את היאכטה ואת המפרשים. דרכים לזיהוי כיוון הרוח:א. אפשר להרגיש את כיוון נשיבת הרוח על גופנו. ב. הבנת כיוון הרוח לפי פני הים, כאשר הרוח נושבת היא מייצרת גלים וזרימה כך נוכל לראות את הים ולהבין מאין נושבת הרוח. ג. חץ כיוון הרוח, ברוב היאכטות קיים חץ על ראש התורן המצביע על כיוון הרוח – כאשר היאכטה אינה בתנועה הכיוון שמראה החץ הוא הכיוון האמיתי של הרוח, כאשר היאכטה בתנועה קדימה הכיוון שמראה החץ הוא הרוח המדומה ז"א זהו הרכיב שבין הרוח האמיתית לרוח הפנים שנוצרת מההפלגה קדימה. חץ כיוון הרוח ברוב היאכטות מחובר למד רוח המאפשר קריאה על צג את עוצמת וכיוון הרוח.
ד. דגלים וטלטלים – ניתן לראות לאן מתנופפים דגלים או טלטלים שנמצאים על היאכטה, וכך לקבוע את כיוון הרוח. עוצמת הרוח: זוהי מהירות זרימת האוויר, מוגדרת לרוב ביחידות קשר כאשר – 1 קשר = 1.853 קמ"ש. הערה:זיהוי הרוח כנ"ל נכון כאשר היאכטה אינה בתנועה. כאשר היאכטה בתנועה קדימה נוצרת רוח מדומה שאותה מזהים על פי הסימנים הנ"ל רוח זו היא רכיב שקול הכוחות שבין הרוח האמיתית הנושבת לבין רוח הפנים שנוצרת עקב התנועה קדימה. במהלך תנועה של היאכטה קדימה מד הרוח, הדגלים, הטלטלים יצביעו על כיוון הרוח המדומה. הרוח המדומה תהיה תמיד בין רוח הפנים לרוח האמיתית כאשר רוח הפנים תהיה תמיד בכיוון מנוגד לכיוון ההפלגה. הכוח המניע קדימה: צורת המפרשים בנויה ע"פ העיקרון של כנף מטוס. קיים הפרש לחצים הפועל על המפרש כאשר צורת המפרש גורמת לכוח עילוי המניע קדימה את היאכטה. הלחץ שמחוץ למפרש קטן לעומת הלחץ שבתוך המפרש, הלחץ הנמוך נוצר בגלל צורת המפרש הייחודית. הפרש לחצים זה יוצר כוח הדוחף את המפרש ואת היאכטה כולה קדימה. הפרש הלחצים יוצר גם כוח הדוחף בניצב לכיוון ההתקדמות, ויוצר סטייה רוחבית הצידה. כוח מסטה זה מצטמצם ע"י הקיל שמקטינה את הסטייה הרוחבית של היאכטה, כך שלמעשה נשאר רק הכוח הדוחף קדימה וכך היאכטה מפליגה. ברוב היאכטות קיימים 2 מפרשים – ראשי וחלוץ. קיימת השפעה הדדית בין המפרשים אשר מגבירה את כוח ההנעה קדימה, באזור התורן החלוץ והראשי מקבילים האחד לשני ויוצרים בינם צינור ונטורי המאיץ את האוויר בניהם ומשפר את כוח העילוי הנוצר על המפרש הראשי. המחבר: יאכטה גלי נעמה
www.yachta.org.il

נושא המאמר: השכרת יאכטות - 5 טיפים חשובים למיטוב התמורה
מאת: כפיר השכרת יאכטות   
שמור מאמר למועדפים

מיטוב השכרת יאכטות להפלגות ואירועים - 5 טיפים ו-6 רעיונות שיחסכו לך המון

מאמר זה נועד לצרכן הנבון שמתעניין ביאכטות להשכרה במובן של צ'רטר, כלומר השכרת היאכטה על צוותה למספר שעות או מספר ימים. הוא מיועד בעיקר לאנשים שאוהבים ליטול את גורלם בידיהם ולא ששים להיענות לחבילות שיווק מפתות ככל שתהיינה. אחרי שתקראו את ההמשך תדעו איך להיות חדים וברורים לגבי פרטי האירוע שאתם מעוניינים לקיים, מהן המגבלות שעומדות בפניכם ומה חייבים לשאול את המפעיל שבחרתם. זה יאפשר להגיע ליאכטה הנכונה עבור הצרכים שלכם במהירות, ביעילות, בתמורה המיטבית לכספכם ומתוך הגדרה גם בחיסכון כספי ניכר.

מיד נפרט יותר על ההבדל בין יאכטה מפרשית ליאכטה מנועית, בין הפלגה זוגית להפלגה קבוצתית או ארוע רב-משתתפים, מה זה קטמרן, אלו אפשרויות יש היום בהשכרת יאכטות ולאלו שימושים, איזה אירועים כדאי לערוך ביאכטה מנועית ואלו ביאכטת מפרש, רעיונות מפתיעים, כמו למשל גן אירועים ביאכטה על הים ועוד מידע רב שיעזור לכם לבחור ביאכטה הנכונה לצרכים שלכם והתאמתה לסוג האירוע המיוחד שתרצו להפיק.

סוגי היאכטות להשכרה

חלוקה בסיסית ראשונית היא בין יאכטה מפרשית ויאכטה מנועית. למפרשית יש מנוע אך הוא משמש בעיקר לכניסה ויציאה מהמרינה או לתנועה כאשר אין רוח.
איך מזהים מפרשית? יש לה תורן גבוה שאליו יתחברו המפרשים. הגוף של היאכטה יותר עגלגל כדי שתהיה פחות התנגדות לתנועת הגוף במים. יתרון: הפלגה שקטה עם מפרשים ללא רעש מנוע. זולה לאחזקה. חסרונות: לא נוחה כמו מנועית כי הגוף צר יותר ויש פחות מקום להתרווח. אי אפשר להפליג מול הרוח וכאשר אין רוח צריך להפעיל מנוע. אגב, בדרך כלל במפרשיות רשום מספר ליד שם היצרן. זהו אורך הסירה ברגליים (feet) או במטרים. בחלוקה גסה מפרשית קטנה נחשבת ככזו אם היא בעלת אורך של עד 10 מטרים או עד 33 רגל. יאכטה עד 12מטר או 44 רגל נחשבת כבינונית ומעל 45 רגל אלו כבר היאכטות הגדולות.

איך מזהים מנועית? אין לה תורן גבוה, בדרך כלל היא גדולה יותר ובעלת נפח רב ולכן יש לה אפשרויות רבות יותר מאשר למפרשית. למשל, לא תוכלו למצוא במפרשית קטנה או בינונית ג'קוזי ל-6 בסיפון העליון, קבינות גדולות ממוזגות ומרווחות, מקלחות ושירותים מרווחים, סיפוני שיזוף רחבים, מקרר גדול ותא מקפיא גדול, גנראטור לייצור חשמל וכו'. החסרון במנועית: שומעים במעומעם את המנוע בכל זמן ההפלגה והיא יקרה יותר לאחזקה ולשימוש (חישבו על מחירי הדלק לדוגמא). יתרונות: מרווחת מאד, מהירה יותר ממפרשית, יכולה להפליג לכל כיוון מבלי להיות תלויה ברוח, נוחות ופינוק, סטייל יוקרתי.

בקצה השני בספקטרום של השכרת יכטות נמצאות יאכטות מנועיות שנקראות קטמרן. זוהי ספינה שבנויה עם סיפון שטוח שנשען על שני בידונים (תאי ציפה) גדולים. זה מאפשר הרבה שטח מעל הבידונים והפלגה של עשרות אנשים ביחד בסגנון של מעבורת נוסעים. היתרון הגדול והחיסרון של הקטמרן הוא בכך שבגלל רוחבן הן יציבות מאוד על המים. היתרון והחיסרון הוא בכך שלא מרגישים כל כך את הים והגלים ויש השואלים מה הטעם בהפלגה שבה לא חשים את ערסול הים וגליו. הבולט ביותר בהפלגת קטמרן או ביאכטות אחרות שמכילות מפליגים רבים כגון סירות בעלות רצפת זכוכית, הוא תחושת היותך בכלי תחבורה ציבורי-המוני חד מפלסי קרוב לפני המים דבר שמגביל את שדה הראיה למרחבי האופק. מאידך גיסא קטמרנים הם הכלים המתאימים ביותר לאירועים המוניים עם עשרות מפליגים. יש אפשרות לשכור יאכטות קטמרן עבור עד מעל לחמישים מפליגים.

טיפ צרכני ראשון – בחר באדום או בשחורה - אם אתם רוצים את הדיל הזול ביותר להפלגה זוגית או רבת משתתפים רכשו כרטיס להפלגה בת שעה באחת הספינות הגדולות שבנמל יפו והצטרפו להמוני נופשים אחרים להפלגה מול חופי תל אביב. איך להגיע? פשוט הגיעו לנמל יפו והקשיבו לקול הפעמון והכרוז שמודיע על יציאה להפלגה כל שעה. התחושה בהפלגה: כמו באוטובוס קומתיים לונדוני אדום.
לעומת זאת אם תרצו בחוויה מיוחדת ופרטית רק לכם או בהפקת אירוע מרשים ובסטייל יוקרתי שתשמחו לזכור לדעתנו עדיף לשלם יותר וללכת על יאכטה פרטית. התחושה: כמו במונית לונדונית שחורה.
אם בחרת בשחורה המשך הלאה. אם בחרת באדום סע לבלומפילד!

טיפ צרכני שני - מספר המפליגים - לכל יאכטה מסחרית יש מגבלה לגבי מספר המפליגים המכסימלי שיכול להפליג בה על פי החוק. ביאכטות קטנות ההגבלה היא עד 7 מפליגים, יאכטות בינוניות 8 עד 10 מפליגים, ביאכטות גדולות מ-11 עד 15 מפליגים, ובקטמרנים זה יכול להגיע עד לעשרות מפליגים. לכן, כאשר אתם מתקשרים למפעיל מסרו קודם כל את מספר המפליגים שאתם מתכננים להזמין לאירוע ואז את המועד שמתאים לכם. הפלגה זוגית לא נמשכת בדרך כלל מעל שעתיים. הפלגה קבוצתית 3 שעות או 4 לכל היותר אך בתוספת תשלום. תחושה: זהירות! כשנהנים מאבדים את תחושת הזמן.

טיפ צרכני שלישי - איך נהנים משני העולמות - אם אתם חושבים על אירוע רב משתתפים הביאו בחשבון שכאשר יש יותר מעשרה משתתפים האירוע מאבד הרבה מאד מהאינטימיות הקרובה שנוצרת באופן טבעי ביאכטה. אפשרות לשלב בין הדברים בחוכמה תהיה הפלגה עם מספר חוגגים מצומצם של החוג הקרוב לבעל האירוע, נניח 12 לדוגמא, והזמנת שאר המשתתפים להשתתף בשמחה על היאכטה לאחר החזרה מההפלגה ובעת העגינה. החלק השני של האירוע יהיה מסיבה מדליקה והמונית עם כל הצ'ופרים ולרווחת כולם. שהרי בעגינה אין הגבלה לגבי מספר האורחים ביאכטה למעט מגבלת מקום ונוחות. בתאום מדויק ובהפקה לא מסובכת, החלק השני של האירוע יכול להיות מסיבת הפתעה מרהיבה לחתני השמחה שיוטעו להבין שההפלגה בחוג המצומצם היא כל האירוע. תחושה: מסע בין כוכבים ברקטה דו-שלבית.

טיפ צרכני רביעי - הפלגה זוגית רומנטית - בהפלגה זוגית אפשר להסתדר היטב ביאכטה מפרשית ואפילו קטנה כי מדובר בשני מפליגים בלבד שדווקא אמורים ל"הצטופף". יחד עם זאת, אם בן הזוג שלכם אוהב נוחות ורווחה בחרו ביאכטה גדולה ומרווחת כדי שרצונכם הטוב יתקבל בברכה "ויבוא השפע אל ביתכם". אם ההפלגה הרומנטית נועדה לשמש אמצעי ריכוך לקבלת תשובה חיובית להצעת נישואין או שזוג ותיק רוצה לחגוג יום נישואים אזי כדאי אולי לשדרג ליאכטה מנועית גדולה ומרווחת שיש בה פינוקים וסטייל יוקרתיים יותר.
תחושה: אחרי שכשוך רומנטי בג'קוזי מבעבע מול כוכבי השמיים, השתרעות נינוחה על גבי סיפונים רחבים שמאפשרים אינטימיות, טיפול הוליסטי זוגי כמו עיסוי טאנטרי משותף בחדר מרווח וממוזג ואחרי קינוח ארוחת הגורמה שמוגשת לאור נרות ביין משובח - אין מצב שבן/בת הזוג יסרבו להמשיך ולהעביר במחיצתכם את יתרת חייהם. כדי להבטיח הצלחה של 100% כדאי לסגור מראש בעסקה גם את טקס הנישואין שיערוך הסקיפר, על פי סמכותו מכוח חוקי הים. זכרו, התזמון חייב להיות עוד בטרם יתפכח בן/בת הזוג מהשפעת אידי היין...

זה המקום להרחיב מעט אופקים ולחלוק רעיונות חדשניים וים של אופציות נוספות שאפשריות רק ביאכטות מנועיות גדולות.

1. גן אירועים בעגינה על המים - במיקום הכי מבוקש בתל אביב, ביאכטה מנועית גדולה כדוגמת היאכטה YAM שבמרינה תל אביב, מתאפשרת הפקת אירוע עד לשלושים ושמונה אורחים תוך שימוש ביאכטה בעת העגינה כגן אירועים תלת-מפלסי, מקורי וטרנדי. בספינה "ים" יש מערכת הגברת מוזיקה, מנגל לשימוש חופשי או קייטרינג לפי בחירה, בר משקאות, ג'קוזי מבעבע, סיפוני שיזוף רחבים וסלון מרווח. אירוע שכזה יושפע מן הסתם מהאווירה המיוחדת שמשרה השהייה בספינה קלאסית מול הנוף המרהיב שנשקף לאורחים מהסיפון העליון. הנוף הזה, שמשמש רקע נפלא לאירוע המיוחד שלכם, הוא למעשה כל רצועת החוף מיפו ועד נתניה (זוכרים את ההרגשה בעת כשרואים את המראה הזה מהאוויר בטיסה שחוזרת לארץ?).

2. המתנה האולטימטיבית לבן/בת הזוג או לקבוצה של עד 13 מפליגים - הפלגת כיף לעבר השקיעה טיפולי ספא, ג'קוזי מבעבע וארוחת גורמה לאור נרות בסלון המהגוני - רעיון נפלא ואופנתי שנוצר כדי לחגוג רגעים מיוחדים בחיים שייזכרו לשנים רבות. הצעת נישואין, יום הולדת, יום נישואים, מפגש משפחתי, אירוח מפנק לחברים מחו"ל וכל סיבה אחרת לחגיגה מקורית ומיוחדת. תחושה: שופוני.אני יכול להרשות לעצמי לפנק אתכם כמו אוליגרך רוסי.

3. ארוחת בוקר בסיפון העליון - הזמינו את בני זוגכם לארוחת בוקר מיוחדת, בסלון המהגוני הממוזג של היכטה או בסיפון העליון תוך התרווחות בספות השיזוף הנעימות. לפני הארוחה תוכלו להתפנק בג'קוזי ואולי גם תרצו לקבל טיפול הוליסטי לפי בחירתכם. לאחר הארוחה תבלו בנעימים בסיפון העליון משקיפים בים לצלילי מוסיקה ערבה וכוסית יין בידכם. תחושה: אני בר מזל. הרווחתי 15% על אותו הדיל אם היה מתקיים בערב.

4. ספארי צלילה ודייג - צוללים או דייגים על ציודם יוצאים עם משפחותיהם לאתר שנבחר ונהנים משהות ארוכה ונינוחה ביאכטה מנועית מצוידת במיטב אביזרי הבטיחות והנוחות. אפשרות בלעדית לשילוב של פינוק למשפחה או חגיגת אירוע מיוחד יחד עם הפלגת דייג או הפלגת צלילה. תחושה: אז מה אם היא לא יוצאת מהג'קוזי...סוף סוף הצלחתי להביא אותה לדוג יחד איתי והילדים.

5. השכרת יאכטה מנועית מיום שלם ועד שבוע עם שף צמוד - למשפחות או חברים לכל יעד בחופי הארץ ובחופי קפריסין. עד 12 מפליגים (ה-13 הוא השף...) יציאה מהמרינה בתל אביב וחזרה אליה או נחיתה במרינות אשקלון, אשדוד, הרצליה, חיפה או עכו. תחושה: סוף. אני גאידמק!

6. המים הם הגבול. כל מה שעולה על הדעת, בתנאי שהוא במסגרת החוק, אפשר לארגן ביצירתיות ובתאום עם המזמין. שתפו את המפעיל ברצונותיכם הכמוסים ויש סיכוי גבוה שהסקיפר יוכל להציע את הדרך לממשם. תחושה: אין גבול.

טיפ חמישי ואחרון לצרכן הנבון - הזמן המבוקש ביותר בעונה להשכרת יכטות הם ימי הוויקנד כלומר שישי ושבת וכן שעות הערב לקראת השקיעה. אגב, בחורף יש ימים רבים נעימים וטובים להפלגה שאינם מנוצלים. התוספת במחיר עבור הפלגה בזמנים האלה מגיעה עד ל- 15% ויותר. כוח המיקוח שלך יגבר אם תציע שההפלגה תתקיים ביום חול (ראשון עד חמישי) ובשעות הבוקר עד שעות הצהריים המוקדמות במקום בערב וכמובן מאיליו , בחורף. תחושה: כולם מרויחים WIN-WIN.
אם קראתם עד כאן אתם יודעים יותר על ההבדל בין יאכטה מפרשית ליאכטה מנועית, מה זה קטמרן, אלו אפשרויות יש היום בהשכרת יאכטות ולאלו שימושים, מהי מגבלת מספר מפליגים ואיך ניתן לעקוף אותה בתכנון נבון של מספר המפליגים, ואיזה אירועים כדאי לערוך ביאכטה מנועית ואלו ביאכטת מפרש. בנוסף הוצגו 5 טיפים ומספר רעיונות חדשים ומידע שיעזרו לכם לבחור ביאכטה הנכונה והתאמתה לסוג האירוע המיוחד שלכם.

השתמשו בהצלחה במידע, בדמיון ובטיפים, עשו בחירות נבונות, ונתראה ב-YAM!

מי פנוי בבלומפילד?

כפיר השכרת יאכטות - מרינה תל אביב
Kfir Yacht Charters - Tel Aviv Marina
www.yam-ba.co.il

יאכטה,יאכטה בתל אביב ,יאכטה אילת,יאכטה הרצליה,יאכטה יד שניה,יאכטה להשכרה,יאכטה למכירה,יאכטה למסיבות,יאכטות ,יאכטות אילת,יאכטות באילת,יאכטות הרצליה,יאכטות יד שניה,יאכטות לאירוע,יאכטות לאירועים,יאכטות להשכרה,יאכטות למכירה,יאכטות למסיבה,יאכטות למסיבות,יאכטות מכירה,יאכטות פאר למכירה