משחק באבלס

נחשבים כיום לסוג משחקים הנפוץ והפופולארי המוביל בעולם המשחקים בשנים האחרונות. המשחק הזה מיועד לכל קהל היעד של האנשים. כל אחד שמשעמם לו בשעות הפנאי יכול עכשיו להיכנס לגוגל לחפש בקטגוריית החיפוש משחק באבלס, ולשחק. משחק הבאבלס הוא משחק חינמי כמו כל המשחקים בחינם שלא עולה אפילו פרוטה אחת. משחק באבלס הוא פשוט מאתגר ממכר ומהנה הוא מאוד פשוט להבנה ולשליטה, הוא לא משעמם את השחקן לרגע עד שהוא מסיים להעלים את לוח הבאבלס. רוב משחקי הבאבלס מבוססים על פיצות בועות אך חלקם שונים  בדרך שבה מפוצצים בועות או צוברים נקודות, אך מטרת המשחק בכל אותם משחקי באבלס היא זהה והיא לרוקן את כל הלוח הצבעוני והכדורי מכל הכדורים המצויים בו וכך לעבור לשלבי משחק מתקדמים תוך צבירת נקודות. כיצד עושים זאת? בכל סיבוב במשחק אתם מקבלים אפשרות לירות מספר בועות, כל אחת בצבע שונה, לעבר הבועות הרבות שבמסך של באבלס והרעיון הוא לגרום להצמדה של צבעים זהים זה לזה וכך לפוצץ אותם. היופי שבמשחק הוא שעם כל סיום סיבוב של באבלס מספר הבועות שעל המסך יגדל ויקטין את הסיכויים שלכם לנצח במשחק, ובנוסף עם כל סיום סיבוב אתם מתחילים סיבוב חדש אך הפעם קצר יותר מהקודם לו. אלה הם 2 הדברים שהופכים את באבלס למשחק ארוך שלעיתים לוקח שעות לסיים אם בכלל, ותאמינו לי שכאשר מתחילים לשחק באבלס כל כך רוצים לסיים שאי אפשר להפסיק באמצע.

משחק נוסף ומצליח במיוחד מבין משחקי באבלס הוא המשחק זומה, אשר גם בו תצטרכו לפוצץ בועות כמובן, אך בדרך שונה, כאשר במשחק זה הבועות זזות במסלול, והמשחק מסתיים כאשר הם מגיעות לבור שמחכה בסוף המסלול. לכן במשחק זומה, חשוב מאוד לשחק מהר, לפני שהבועות יגיעו לסופו של המסלול, ולא תוכלו להמשיך לצבור נקודות. 
בועות בצרורות הוא משחק ייחודי בין מאגר גדול של משחקי
באבלס מכוון שהוא משלב בתוכו שלבים, דבר שאין ברוב משחקי הבועות השונים, ודבר נוסף ושונה במיוחד במשחק זה, הוא שפיצוץ הבועות חל כאשר משחררים צרור על הבועה, דבר שלא היה קיים בשום משחק בועות אחר. בועות בצרורות הפך ללהיט באתרי משחקים ברשת, דבר שגרם ליוצרי המשחק לייצר משחק נוסף של בועות בצרורות, וכמובן שגם הוא הפך ללהיט, ולעוד משחק מוצלח מבין מאות משחקי באבלס ברשת.

כמה פעמים יצא לכם לשמוע על המשחק באבלס? כמה פעמים קראתם מאמרים על באבלס או כמה פעמים יצא לכם לראות המון משחקי באבלס באתרי משחקים בחינם שונים? אני פגשתי בהמון אתרים שהכניסו המון משחקי באבלס מהנים מכל מיני סוגים וזאת על מנת שיהיה כיף לכל הילדים החמודים שייהנו בחיים ויפיגו את השעמום שנקלעו אליו בחופשים של החגים. במיוחד עכשיו כשחג הסוכות לפנינו המשחק באבלס באתר כיף פה משחקים בחינם הגיע לעשרת המשחקים מבוקשים וצבר כניסות רבות לתוכו. המשחק הפך לפופולארי מאוד עם השנים וכל מבוגר או ילד משחק בבאבלס בכל האתרים, כעת ישנם המון אתרי משחקים שמציעים פרסים עבור האנשים שיצברו הכי הרבה נקודות באבלס בכל האתרים. את המשחק באבלס יצא סיוון סיסקו בשנת 1258 לספירה כאשר המשחק היה בחיתוליו סיסקו תכנן את משחק הבאבלס על דף נייר וצייר בלונים או כדורים בצבע שחור לבן, יותר מאוחר המשחק באבלס פותח למשחק פלאש מהנה וצבעוני שמשך את העין של הגולש המצוי, המון גולשים מחפשים את המונח באבלס בגוגל וההוא הפך למונח פופולארי וקשה לקידום עבור מקדמי האתרים הרבים בארץ ובעולם, המונח באבלס גורף כניסות רבות ובהחלט מספק כיף רציני לכל האנשים. לפני כמה חודשים נתקלתי בחבורת אנשים שהקימה פורום באבלס מיוחד ובו טיפים ייחודים בכדי לעבור את שלבי של משחק באבלס הקשים והמתקדמים, נרשמתי לפורום הבאבלס והופתעתי כי יש בפורום קהילה גדולה של אנשים מכל הגילאים ששואלים שאלות ומתכתבים ביניהם, היה פשוט מדהים לראות איך כל האנשים חולים על המשחק באבלס וכותבים מאמרי באבלס רבים ומהנים. בנוסף מצאתי לבסוף כמה טיפים מדליקים והגעתי לשלבי באבלס מתקדמים כך הצלחתי לזכות בפרסים באתר כיף פה משחקים.

משחק הבאבלס

בכל מקום בו תימצאו בעולם, הסתכלו ימינה ושמאלה, התבוננו עמוק בעיני האנשים הסובבים אתכם. כולם שונים מאוד, באים מתרבויות ורקעים שונים, בעלי אהבות שונות ושאיפות שונות, אבל סביר להניח שלרובם מכנה משותף אחד- כולם מפוצצים יום יום.  כן, רבים בעולמנו מפוצצים בועות צבעוניות על בסיס יומי, או פוצצו כאלה לפחות פעם אחת בחייהם. מדובר במשחק ה"באבלס" שהוא ככל הנראה משחק המחשב הממכר והפופולרי ביותר בעולם.

מהו משחק הבאבלס?

משחק הבאבלס המקורי פותח ביפן בשנת 1994, ומיועד לטווח גילאים רחב ביותר. שחקנים בגילאי 5 ועד 100 יכולים להנות מהמשחק. מאז פיתוח משחק הבאבלס המקורי ועד היום פותחו עוד עשרות גרסאות שונות למשחק בגלגולים שונים ומשונים. המטרה המשותפת לכולם- פיצוץ כמה שיותר כדורים צבעוניים, תוך שימוש בכמה שפחות מהלכים.

שני ז'אנרים ראשיים ובעלי הבדלים משמעותיים יחסית במשחקי הבועות הם משחקי הבאבלס-טראבלס ומשחקי הבאבלס-פאזל:

מטרת משחק הבאבלס-טראבלס, לפוצץ כמה שיותר בלונים קופצים על ידי ירייה כלפי מעלה לעברם, כאשר כל בלון לאחר ירייה מתפצל למספר בלונים קטנים יותר. כך השחקן נאלץ להתמודד מול בלונים רבים יותר ויותר לפיצוץ, ובו בזמן לברוח מפניהם שכן נגיעה בבלון עלולה להפסיל את השחקן. שכלולים רבים של המשחק הזה קיימים- כמו באבלס מפלי מים המפורסם, אשר במהלכו, לאחר פיצול בועה לשתיים, נשפך מפל מים מטה אשר עלול להפסיל גם הוא את השחקן. משחק הבאבלס-טראבלס מבוסס בעיקר על מהירות, החלטה מהירה, ויכולת שליטה טובה במקלדת.

משחקי הבאבלס-פאזל וגרסאותיו השונות, הם הנפוצים ביותר- מטרתם פיצוץ כמה שיותר בלונים צבעוניים בעלי צבע זהה, הסמוכים זה לזה, כמובן במספר מהלכים המועט ביותר. בז'אנר זה, הנפוצים ביותר הם משחקי הבאבלס-שוטר. במשחקי הירייה בבועות, על המסך מסודרים באקראי כדורים צבעוניים זה אחד ליד השני. כאשר ישנה קבוצה של יותר משלושה כדורים צבעוניים סמוכים זה לזה, השחקן יכול לפוצץ את כל הכדורים הללו. הדבר נעשה על ידי יריית כדור באותו הצבע המופיע בתחתית המסך לעבר הקבוצה בעלת הצבע האחיד. בעת הפגיעה, יתפוצצו כל הכדורים הללו ויעלמו מהמסך, ממש כמו בועות- ומכאן שם המשחק. שידרוג של משחק זה הוא הבאבלס-ספינר, אשר מבוסס על אותו הרעיון, רק שבמקרה זה, לוח הכדורים מסתובב, מה שמגדיל את הקושי ומסבך את העניינים. בחלק מן הגרסאות, אחרי מספר מהלכים מתווספות שורות רבות של כדורים ללוח המשחק בהפתעה.

משחקים רבים על טהרת הבאבלס רואים אור מידי יום- בינם אובמה באבלס, באבלס חיות, באבלס צורות, ועוד גלגולים רבים ויצירתיים למשחק הפשוט. כך לשחקנים לעולם לא נמאס. מטרת המשחקים נשמרת, הסיפוק שבפיצוץ הבלונים נשמר, אך העיצוב, הצלילים, הצבעים ואופן המשחק משתנים מעט.

למה משחק הבאבלס פופולרי וממכר כל כך?

סוד ההצלחה של משחק הבאבלס, טמון כנראה בעובדה שהמשחק משלב פשטות וחשיבה. מצד אחד, מדובר במשחק צבעוני בעל חזות פשוטה ולא עמוסה בפרטים. אין צורך להשקיע זמן ואנרגיה רבים בהבנת המשחק, שכן מטרתו יחידה ופשוטה, וכן הפעולה לפיצוץ הבועות מונוטונית. אין שימוש מוגזם במקלדת ואין צורך לקרוא מראש את ההסברים, שכן המשחק פשוט מאוד להבנה וליישום. מצד שני, זהו משחק אסטרטגיה לכל דבר- בו מעורבים ראיה כוללת של התמונה, תכנון וראיה לעתיד, החלטות סדר עדיפות ואף חישוב סיכונים.

בנוסף, המשחק לא ארוך במיוחד ולכן הסיפוק שאליו מגיע השחקן בעקבות הצלחה הוא תדיר יותר וזמין יותר. כך, בתום המשחק הקצר, השחקן מתחיל מיד בסבב קצר נוסף לקבלת תחושת ניצחון והצלחה מיידית וטובה. לכן, התמציתיות של המשחק מעודדת עוד יותר את ההתמכרות העולמית לפיצוץ הבועות.

זאת ועוד, המשחק קל מאוד להשגה- ניתן להוריד אותו באתרים רבים באנטרנט, ואף לשחק בו ללא הורדה, בזמן הגלישה. ניתן למצוא את המשחק ביותר מ50 אתרים שונים בארץ, זו תפוצה גדולה ביותר ואין ספק שהדבר משפיע על הפופולריות של המשחק. בזכות פשטותו , הבאבלס נטען במהירות גבוהה מאוד ולכן זמין ונוח מאוד לשימוש, בכל מחשב.

סיבה נוספת להתפשטותו של המשחק כאש בשדה קוצים היא ההתפתחות הטכנולוגיה הסלולרית. גרסאות שונות של משחקי בועות פותחו גם במיוחד למכשירי טלפונים ניידים- מעכשיו המשחק לא מוגבל לשימוש מול המחשב אלא משוחק בכל מקום, ובכל שעה- בהמתנה בתורים, בשיעורים, בישיבות, במיטה, בשירותים ובכל מקום.. (כדאי ביותר להיזהר ממשחק בזמן נהיגה. ראו הוזהרתם.)

מהי רמת ההתמכרות לפיצוץ הבועות במשחק באבלס?

מובן שההתמכרות למשחקי המחשב באבלס, היא בריאה וטובה יותר מיתר ההתמכרויות המוכרות בעולם. תחושת ההצלחה הנעימה, ההשתפרות שכרוכה בהתמדה במשחק, והניצחון- הן מנת חלקן של רבים, וזוהי תופעה מבורכת. זאת ועוד, המשחק מפתח הישגיות והתמדה, מיומנויות חשיבה מהירה, ראיה כוללת, דמיון מפותח וראיית הנולד, וכמו כן התמודדות עם מכשולים לא צפויים והחלטה מהירה. אצל ילדים, משחק הבאבלס מפתח מאוד חשיבה, תכנון ואסטרטגיה. מבוגרים רבים שהטכנולוגיה הממחושבת אינה מנת חלקם, נחשפים למשחק הפשוט והכיפי ובזכותו לומדים להשתמש במחשב. מכיוון שהוא זמין ביותר באנטרנט, קל מאוד גם למצואו במנועי החיפוש ולכן בטחונם האישי בשדות האנטרנט גדל. אין ספק שמכיוון שזהו משחק חשיבה לכל דבר, הבאבלס תורם ומפתח הרבה יותר ממשחקי מחשב רבים.

מצד שני, ההתמכרות עלולה להפריע למהלך התקין של חיי האדם, אם היא יוצאת מכלל שליטה- כלומר במקרים קיצוניים ביותר. כיוון שהמשחקים קצרים ומלאי סיפוק, המשחק לא נמאס ורק נהיה מעניין יותר ויותר- קשה מאד להפסיק לשחק בו, ולכן קל לאבד במהלך המשחק את תחושת הזמן. לכן יש לשים לב שאהבת המשחק היא בגבול הטעם הטוב ולא מדובר בהתמכרות קיצונית.

אין ספק שהעולם כולו נתון בשיגעון הבועות. לצד ההתמכרות לניקוטין ולשוקולד, קיימת ההתמכרות הנפוצה למשחק הבועות הצבעוני, לטוב ולרע. אנשים רבים יותר ויותר פונים להפסקות באבלס במהלך היום- להרפיית וניקוי הראש בהפסקת הצהריים ולהרגעה לפני השינה. אתרים רבים יותר ויותר מאפשרים גישה והורדה של המשחק. מכשירים סלולרים רבים מאפשרים שימוש במשחק בכל זמן ובכל מקום. אנשים מדמיינים פיצוץ בועות, חולמים על פיצוץ בועות, ועוסקים בפיצוץ בועות בכל רגע פנוי. אם כל הנ"ל נשמע לכם מוכר וידוע- אל דאגה, אתם פשוט חלק מהסטטיסטיקה, וברוב רובם של המקרים לא מדובר בהתמכרות הרסנית, אלא בשיווק ועיצוב גאוני של משחק פשוט וכיפי. אז גם בפעם הבאה שאתם מפוצצים, שיהיה לכם בהצלחה ובכיף!!!

מטרת משחק הבועות הוא לפוצץ כמה שיותר כדורים צבעוניים המונחים זה לצד זה, בכמה שפחות מהלכים, משחק הבועות, הוא ממשחקי המחשב הנפוצים ביותר בעולם, בעל גרסאות שונות ומשונות אשר מושתתות כולן על אותו הרעיון

תגיות : באבלס, הבאבלס, משחק באבלס, משחקים באבלס.