כרתים

מבין כל איי יוון האי כרתים הוא האי הגדול ביותר וגם אחד האטרקטיבים שבין האיים מבחינת הכל, אך עם זאת מי שמחפש את ההרגשה של אי המוקף ים מכל כיוון אפשרי, לא ממש ירגיש זאת באי כרתים בגלל גודלו, מחוף הים המזרחי עד המערבי תזדקקו ל 4-5 שעות נסיעה, מה שבאיים אחרים וקטנים יותר של יוון ניתן לעשות בהליכה שך כשעה, או נסיעה של 10 דקות.
ראו עוד מידע ואפשרות הזמנה של טיסה לכרתים

אל האי הכרתים מגיעים תיירים מכל העולם בטיסות ישירות, כרתים והעיר הרקליון בירת האי, הם יעד ההגעה של למעלה מ 50% מהתיירים ביוון כולה, רוב התיירים המגיעים לכרתים נשארים באי למשך כל תקופת החופשה, אך חלק אחר כ 15% משתמשים באי כרתים כיעד ההגעה וומנו יוצאים לאיים אחרים של יוון המצויים בקירבתו כגון האיים : קארפאטוס ההררי ויחסית הבלתי מתוייר, או סנטוריני המצוי כ 4 שעות הפלגה צפונית מכרתים, או קאסוס, אי נידח במיוחד ושאין בו שום אטרקציות מרכזיות, אך זו בהחלט גם אטרקציה, עוד איים מצויים דרומית לאי כרתים, אך הם ממש איונים קטנטנים, המתאימים לביקור של מספר שעות ולא יותר מכך.

היעדעים הפופולרים ביותר באי כרתים הם : העיר הרקליון, שאמנם לא התברכה בחופי ים מדהימים אך יש בה מסעדות מעולות, מועדונים ובארים וכן אטרקציות ארכיאולוגיות מיוחדות, כולל ארמון קנוסוס הידוע, המצוי קרוב יותר לנמל התעופה מאשר לעיר. הרסוניסוס, הוא אתר נופש חופי ים המרוחק כשעה נסיעה מהרקליון והפך בשנים האחרונות להיות חביב על מטיילי חבילות נופש. פלאקיאס, חוף ים מצויין, נעים עם טברנות על חוף הים, מצוי בדרום האי כרתים, אחד היעדים השווים ביותר למי שרוצה לברוח מכל אווירת חבילות הנופש, מומלץ למטילים ונופשים עצמאיים, והערים חאניה וריתמנו שהם ערים מהיפות ביוון ובשניהן חופי ים מעולים!

עם זאת יעד הטיול הידוע ביותר באי כרתים הוא קניון זאמאריה, לא קניון  סלעי מדהים ביופיו שבתוכו זורם נחל וקיים בו מסלול הליכה מעולה המסתיים בחוף ים חולי ומרהיב, סרטים רבים צולמו בערוץ פרבלי, חלק הקניון הנשפך אל הים.

ראו מידע נוסף על האי כרתים באתר כרתים הישראלי : כרתים ועל האי רודוס

השכרת רכב בכרתים
    איטליה  מזג אוויר ביוון  ראו גם טיסה זולה ליוון

חדש!
רוצים המלצה על מלון, וילה, בית נופש בכל העולם?
צרו קשר במייל עם
trvlpd@gmail.com
השרות ללא תשלום - מומחים למלונות בכל העולם יעזרו לכם לבחור את המלון הנח עבורכם!
מבית travelpedia.co.il ו booking-hotel.co.il  ראו גם מלונות בכרתים