1

 רעידת אדמה בישראל earthquake in israel
 למידע על מזג אוויר, מזג אוויר עכשיו וקרוב וברורים חייגו לתחזית מזג אוויר :
1900-57-41-41

רעידת אדמה בישראל | מידע חשוב לציבור! [ הערכות לתמ"א 38 ]  earthquakes in israel

מדינת ישראל יזמה תוכנית מתאר ארצית (תמ"א) לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה בישראל - התכנית חלה על בניינים קיימים שנבנו שלא על פי תקן מודרני (תקן ישראלי מס' 413) ושההיתר לבנייתם ניתן לפני 1980, מטרת התכנית הנה למעשה לנקוט בצעדי מנע לסיכול או מזעור נזקי רעידת אדמה בישראל הרסנית הצפויה להתרחש בעתיד הקרוב זאת לפי דעת מומחים בתחום הססמוגרפי בישראל ובעולם.

בנוסף לתכלית המקורית, חיזוק הבניין והיסודות ישפר בהכרח את עמידות המבנה במקרים של פגיעת טיל או רקטה (דוגמת הפגיעות במלחמת לבנון השניה), תאונות ושריפות.

בכדי לעודד את הדיירים לבצע את העבודות הדרושות ולאפשר להם לעמוד בנטל הכלכלי הכרוך בכך, תמ"א 38 מקנה תמריץ בדמות הגדלת אחוזי הבנייה בבתים, בידי הדיירים להעניק את הזכויות ליזמים כנגד ביצוע העבודות וכך לחסוך את כל העלויות הכרוכות בהן.

רעידת אדמה משמעותית של למעלה מ 7 בסולם ריכטר בישראל צפוייה לקרות לפי מומחים ב 10 שנים הקרובות בטווח הזמן שבין כל רגע לשנת 2020, רעידת אדמה בישראל עשוייה ע"פ נתונים סטטיסטיים ודמוגרפים לגרום למינימום של 20000 קורבנות בנפש ולמאות אלפי פצועים.

במסגרת תמ"א 38 למעשה מוצעות לבעלי דירות היכולת מחד להגן על הבניין בפני רעש אדמה ומאידך באותה ההזדמנות לשפץ את הבניין - וכל זאת ללא עלות כספית מצד דיירי הבניין, הקבלן שיקח על עצמו את הפרוייקט לביצוע [ חיזוק ושיפוץ המבנה ]  יקבל לאחר השלמת התלהליך את האופצייה לבנות דירה על גג הבניין שתישאר בבעלותו.

לייעוץ משפטי, ראשוני או לכל שאלה בנושא תמ"א 38 וחיזוק מבנים בפני רעידת אדמה בישראל |

ליחצו כאן והשאירו פרטים ליצירת קשר.

 

קישורי מידע חשובים בנושא רעידות אדמה בישראל  :

* המכון הגאופיזי הישראלי >>

* הערכות לרעידת אדמה בישראל מתוך אתר ממשלת ישראל >>

* מידע אודות סולם ריכטר מתוך ויקפדיה >>

* מאמר מתוך אם אס אן בנושא רעידת אדמה בישראל ובעולם >>

* 25 רעידות אדמה באחרונות שהתרחשו בישראל  >>  [ דף מתעדכן ]

התופעה הבולטת ביותר ברעידת אדמה היא התנודות המחזוריות הפוקדות את האזור שבו היא מתרחשת. ככל שהרעידה חזקה יותר וככל שהמוקד קרוב יותר, כך תגבר עוצמתן של התנודות הסיסמיות. במקביל לתנודות וכתוצאה מהן מתרחשות בתשתית הגיאולוגית תופעות נוספות שיש לנו עניין מיוחד בהן, באשר הן מסכנות מבנים שאינם בנויים כראוי. התופעות החשובות שאנו מזהים כגורמי סיכון בעת רעידה חזקה מתוארות בטבלה שלהלן. חקירת גורמי הסיכון הללו וחיזוי התנהגות הקרקע והתשתית בעת רעידת אדמה מאפשרים לשפר את התכנון ההנדסי והבנייה ולמזער בכך את הנזקים הצפויים בעת רעידת אדמה. מובן שחומרת הנזק הינה יחסית לעוצמת התופעה ולאיכות הבניה. המשך מידע לחץ כאן

מילות קישור לדף מידע זה :

רעידת אדמה (או רעש אדמה) היא תופעת טבע גאולוגית שלא ניתנת לחיזוי לטווח הארוך (לפחות על פי המדע היום), המתרחשת לרוב בקרבת החיבורים שבין הלוחות הטקטוניים, והקשורה לתופעת נדידת היבשות. בעת רעידת אדמה משתחרר לחץ בין הלוחות הטקטוניים, ופני הקרקע רועדים במשך זמן קצר (כדקה). הביטוי "רעידת אדמה" יכול גם להתייחס לזעזוע מאוד חמור  במערכת מסוימת, למשל "רעידת אדמה פוליטית" או "רעידת אדמה אסטרטגית". viki

רעידת אדמה בישראל | רעידות אדמה בישראל | רעידת אדמה | הכנה לקראת רעידת אדמה בישראל | סולם ריכטר | גאופיזיקה | ססמוגרפיה | סטטיסטיקה | earthquake | earthquake in israel | earthquakes in israel _ בדיקת עמידות ברעידת אדמה - חיזוק ושיפוץ בהתאם לתמ"א 38 - פרטים אודות תמ"א 38  - חיזוק הבניין נגד רעידות אדמה - לחיזוק הבנין עפ"י תמא 38