איך מוכרים להשרד חדש?

משרדים, כמו כל נכס נדל"ן אחר ניתן להשכיר או למכור. אם יש ברשותכם נכס נדל"ן ללא כל שימוש מהרו לעשות בו שימוש. שוק הנדל"ן בישראל זוכה לביקוש רב. נכסים בכל רחבי הארץ ניתן למכור או להשכיר במחירים גבוהים או לכל הפחות, הגונים. במטרה להשלים במהרה עסקת מכירה של משרדים יש לפרסם נכון את המקום ובעיקר, לתמחר אותו. תמחור לא נכון של המתחם יביא עמו הפסדים. אלו אשר קבעו מחיר נמוך יפסידו כספים. מולם, אלו אשר קבעו מחיר גבוה בצורה לא מוצדקת, לא יצליחו למכור את הנכס.

רגע לפני שמעמידים למכירה משרדים יש לבצע סקר שווקים. אם החלטתם לבצע את התהליך ללא מעורבות של מתווך עם יידע בתחום, יהיה עליכם ללמוד את התחום בעצמכם. בכדי לתמחר נכון את המקום יש לבדוק באלו מחירים מושכרים נכסים סמוכים, מהו מצב הנכס ומיהו קהל היעד שלכם. אם מדובר בבניין משרדים מבוקש ומרכזי, לא יהיה כל קושי לאתר את המידע הדרוש לכם וליצור עניין בקרב הלקוחות הפוטנציאליים.

העמדת משרדים למכירה – צעד אחרי צעד

1.       סקירת שוק אשר כוללת בדיקת מחירים במודעות המציעות למכירה משרדים והוצאות נלוות אל מכירת נכסי נדל"ן באזור המדובר.

2.       פרסום מודעת המכירה בלוחות המודעות המתאימים וברשתות החברתיות. כדאי יהיה לעדכן את צוות התחזוקה של הבניין כי אתם מעוניינים למכור את המשרדים. ייתכן כי אחד מדיירי הבניין ישמח להרחיב פעילות ולרכוש את המתחם שלכם.

3.       הכנת המתחם לקראת הלקוחות הפוטנציאליים. על אף המכירה הקרובה, יש לדאוג לנקות את המקום ולטפח אותו. אם תציגו לקונים הפוטנציאליים משרדים נקיים ומוארים, תהיה לכם נכונות גבוהה יותר לסגירת העסקה. משרדים מוזנחים או מלוכלכים אשר דורשים השקעה רבה, יימכרו במחיר נמוך ממחיר השוק. חבל יהיה להפסיד כספים.

את סגירת עסקת המכירה ילוו חתימות על חוזים, תהליכי העברת בעלות, הסדרי תשלום וסידורי פינוי חפצים מהמקום. ההליך כולו מורכב מהמון בירוקרטיה אך אין מדובר במשימה בלתי אפשרית. גם כאן, מעורבות של.

ראו גם משרדים עסקיים למכירה באתר שוק עסקים, אתר עסקים למכירה