מדידת קרינה

מדידת קרינה radiation measure  מכשירים מאמרים המלצות וקישורים מומלצים בנושא מדידת קרינה

נושא המאמר: סכנות הקרינה העל סגולית ופתרונות מומלצים

מאת: אוריאל נתן   שמור מאמר למועדפים

מניעה היא בגדר "סוף מעשה במחשבה תחילה".לקראת שבוע מודעות לסרטן העור שיערך בקרוב מצאתי לנכון לספר לכם על אחד הפתרונות היעילים ביותר למניעת מעבר של קרינה אל סגולית הנקשרת לתופעות מזיקות של סרטן העור, קטרקט והזדקנות מוקדמת של תאי העור. קרינת על-סגול, או קרינה אולטרה סגולה (ידועה גם כקרינת UV; ראשי תיבות של "Ultra-violet") היא קרינה אלקטרומגנטית בעלת אורך גל קצר מזה של אור נראה, אולם ארוך מזה של קרינת רנטגן רכה. פירוש השם "אולטרה סגול" הוא "מעבר לסגול" (ultra בלטינית - "מעבר"); סגול הוא הצבע בעל אורך הגל הקצר ביותר בטווח אורכי הגל של האור הנראה. חלק מאורכי הגל העל-סגולים נקראו בעבר "אור שחור", משום שאינם נראים לעין האנושית.קרינת על-סגול נחלקת לעל-סגול קרוב (אורך גל של 380 עד 200 נאנומטר) ולעל-סגול קיצוני (200 עד 10 נאנומטר). כשדנים בהשפעת הקרינה העל-סגולה על בריאות האדם ועל הסביבה, טווח אורכי הגל בעל-סגול מחולקים לעתים קרובות ל-UV-A (אורך גל של 380 עד 315 נאנומטר; נקרא גם "אור שחור" או UV גל ארוך), UV-B (אורך גל של 315 עד 280 נאנומטר; נקרא גם UV גל בינוני), ו-UV-C (מ-280 עד 10 נאנומטר; נקרא גם UV גל קצר או "קוטל חיידקים").זכוכית רגילה היא שקופה לקרינת UV-A אולם אטומה לאורכי גל קצרים יותר. זכוכית קוורץ, בתלות באיכותה, עשויה להיות שקופה אפילו לאולטרה סגול קיצוני.
פתרונות לזכוכית לרכב ולבית :
UV SHIELD בנו ציפוי שקוף המורכב מיריעות פוליאסטר (PET) נותן בעצם 3 תמורות עיקריות : דחיית חום (IR), הצללה(VLT) וחסימת קרינה על סגולית (UV).

ברשת מרכזי ההתקנה המקצועיים של מגן שמש בע"מ (ברמת גן, נתניה וירושלים) מבצעים עבודה ברמת איכות שלא היתה ידועה עד כה בתחום הציפויים. עם החומרים האיכותיים של חברת CPFILM/LLUMAR והיכולות הטכניות , מבצעים עבודות מדוקדקות לרכבים .חשוב לציין, שלא ממש צריכים "להשחיר" מאד את החלונות על מנת לקבל הגנה משמעותית כנגד קרינת השמש, ישנם ציפויים שקופים לחלוטין שמסננים את הקרינה המזיקה ומאפשרים נהיגה נעימה, נוחה ובריאה יותר.
לקוחות רבים מבצעים עבודות אלו למטרות בריאותיות, בקרוב יחול שבוע המודעות לסרטן העור בישראל והפניות של לקוחות אשר מגיעים דרך רופאי עור לצורך הגנה טובה יותר ברכבם ובביתם כנגד קרינה על סגולית הנקשרת לתופעות סרטניות ולמלונומה של העור, זוכים ליחס מקצועי במיוחד לאור מצבם הבריאותי.
לפרטים נוספים כדאי להכנס לאתר : www.israsun.com

www.israsun.com

נושא המאמר: מכשירים למדידת קרינה - לא רק מודדים
מאת: GetSafe - מכשירי מדידת קרינה מקצועיים   שמור מאמר למועדפים

כמו סוגי הקרינה הבלתי מייננת, כך גם סוגי המכשירים שמודדים אותה נחלקים לשניים: ELF ן RF.

RF זו קרינה אלקטרומגנטית בתדר הרדיו שאיתו נמנת גם הקרינה מאנטנות סלולריות.

ELF זו קרינה אלקטרומגנטית הנפלטת מקווי מתח גבוה, מכשירי חשמל בייתים.

היתרון הגדול של המכשירים החדישים למדידת קרינה הוא שהן יכולות לשמש גם כתחנות ניטור ע"י חיבור למחשב נייד. הנתונים נקראים לתוך המחשב בעזרת תוכנה, ואז ניתן לעקוב אחרי השינויים ברדיוס מסוים לכל אורך שעות היממה.
למה זה טוב? כי אפשר לנתח פרקי זמן מסוימים ביום, וללמוד מכך על רמות הקרינה בפרק זמן מסוים, למשל בערב אנשים יותר נמצאים בבית ולכן עומס החשמל בקווי המתח יהיה גדול יותר, מה שיגרום לשדות מגנטיים גדולים יותר להיפלט מקווי התמח וליצור קרינה אלקטרומגנטית ברמה גבוה יותר.


www.getsafe.co.il/radiation-measure/

 

מאמרים נוספים: מד קרינה אנטנות סלולר המשרד להגנת הסביבה קרינה מחשמל