נדלן ביוון

מחירי הנדל"ן הגבוהים בישראל מעודדים השקעות בתחום הנדל"ן בחו"ל. משקיעים פרטיים מתקשים לרכוש דירה לעצמם, כך שקשה אף להעלות על הדעת רכישת דירה נוספת להשקעה. האפשרות לרכוש נדל"ן ביוון, בארצות הברית ובשאר מדינות העולם, פותח בפני הישראלים הזדמנויות חדשות. משקיעים ישראלים רוכשים דירות מגורים, נדל"ן מסחרי וגם נדל"ן באתרי נופש. את הנכסים הם משכירים או מוכרים במחיר גבוה ממחיר הקנייה. התשואות הנלוות להשקעות הנדל"ן בחו"ל מניבות רווחים נאים.

רכישת בתי נופש ביוון

המצב הכלכלי הקשה ביוון הביא לירידה משמעותית במחירי הנדל"ן. משקיעים מכל רחבי העולם נושאים מבטם אל יוון במטרה לרכוש נכסים איכותיים במחירים זולים ואף מצחיקים. בין ההשקעות המועדפות על הישראלים ביוון אפשר למצוא רכישת בתי נופש באיים והצטרפות לקבוצות רכישה. את בתי הנופש באיים אפשר יהיה להשכיר לנופשים מכל רחבי העולם ולהפיק רווחים. האיים של יוון מהווים גורם אטרקטיבי מאוד לנופשים מכל רחבי העולם. כלכלת האיים מתבססת ברובה על התיירות הנכנסת.

נדל"ן ביוון בהזדמנות

ממשלת יוון מעודדת את כניסת המשקיעים הזרים אל המדינה. נציין כי קיימים מסים אשר יש לשלם בעבור השקעות נדל"ן ביוון או בכל אזור אחר בחו"ל, אך הרשויות ביוון פועלות לסייע למשקיעים ברוחב לב. נדגיש שוב כי המצב הכלכלי הרעוע ביוון הוא הגורם לירידת המחירים בשוק הנדל"ן, מדובר בחלון הזדמנויות חד פעמי. הנכסים צפויים לחזור לערך מלא בתוך כמה שנים. אלו אשר מבקשים לנצל את ההזדמנות מתבקשים למהר ללמוד את התחום ולקבל החלטות.

השקעות נדל"ן בחו"ל – למי זה מתאים?

יש לציין כי השקעות נדל"ן בחו"ל אינן מתאימות לכולם. כמו כן, נדגיש כי כמו כל השקעה אחרת, גם ההשקעות הללו מביאות עמן דרגת סיכון. משקיעים אשר רוכשים נכסים בחו"ל מנהלים אותם בעזרת חברות ניהול מקומיות אשר גובות את דמי השכירות ומנהלות את הנכס. ישנן תקופות בהם יש לחפש שוכרים חדשים או לשלם בעבור תחזוקת הנכס. כמו כל נכס נדל"ן אחר, גם כאשר מדובר בהשקעות נדל"ן בחו"ל, ישנן תקופות בהן תרוויחו יותר מול תקופות בהן יש להוציא כספים לתחזוקת הנכס.