יאכטות באילת

יאכטות באילת, אחת האטקרציות מבין הרבות האפשריות בנופש באילת היא השכרת יאכטות למספר שעות של רוגע ואינטימיות בים האדום, הנופים, השקט, האוויר המדברי, הופכים את השייט לחוויה יוצאת דופן ומרגיע, מנסיון אישי בהחלט שווה את ההשקעה, מספר חברות מפעילות שרות של השכרת יאכטות באילת. מידע נוסף בנושא השכרת יאכטות באילת תוכלו למצוא במאמרים, קישורים והמלצות בעמוד אינטרנט זה של קליק גו, אם יש לכם מידע נוסף בנושא השכרת יאכטות באילת שתרצו לשתף אותנו איתו, נשמח, מידע רלוונטי בתחום יפורסם כאן בעמוד זה.

ראו גם השכרת יאכטה ביוון

נושא המאמר: השכרת יאכטות באילת - 5 טיפים חשובים למיטוב התמורה
מאת: כפיר השכרת יאכטות   
שמור מאמר למועדפים

מיטוב השכרת יאכטות להפלגות ואירועים - 5 טיפים ו-6 רעיונות שיחסכו לך המון

מאמר זה נועד לצרכן הנבון שמתעניין ביאכטות להשכרה במובן של צ'רטר, כלומר השכרת היאכטה על צוותה למספר שעות או מספר ימים. הוא מיועד בעיקר לאנשים שאוהבים ליטול את גורלם בידיהם ולא ששים להיענות לחבילות שיווק מפתות ככל שתהיינה. אחרי שתקראו את ההמשך תדעו איך להיות חדים וברורים לגבי פרטי האירוע שאתם מעוניינים לקיים, מהן המגבלות שעומדות בפניכם ומה חייבים לשאול את המפעיל שבחרתם. זה יאפשר להגיע ליאכטה הנכונה עבור הצרכים שלכם במהירות, ביעילות, בתמורה המיטבית לכספכם ומתוך הגדרה גם בחיסכון כספי ניכר.

מיד נפרט יותר על ההבדל בין יאכטה מפרשית ליאכטה מנועית, בין הפלגה זוגית להפלגה קבוצתית או ארוע רב-משתתפים, מה זה קטמרן, אלו אפשרויות יש היום בהשכרת יאכטות ולאלו שימושים, איזה אירועים כדאי לערוך ביאכטה מנועית ואלו ביאכטת מפרש, רעיונות מפתיעים, כמו למשל גן אירועים ביאכטה על הים ועוד מידע רב שיעזור לכם לבחור ביאכטה הנכונה לצרכים שלכם והתאמתה לסוג האירוע המיוחד שתרצו להפיק.

סוגי היאכטות להשכרה

חלוקה בסיסית ראשונית היא בין יאכטה מפרשית ויאכטה מנועית. למפרשית יש מנוע אך הוא משמש בעיקר לכניסה ויציאה מהמרינה או לתנועה כאשר אין רוח.
איך מזהים מפרשית? יש לה תורן גבוה שאליו יתחברו המפרשים. הגוף של היאכטה יותר עגלגל כדי שתהיה פחות התנגדות לתנועת הגוף במים. יתרון: הפלגה שקטה עם מפרשים ללא רעש מנוע. זולה לאחזקה. חסרונות: לא נוחה כמו מנועית כי הגוף צר יותר ויש פחות מקום להתרווח. אי אפשר להפליג מול הרוח וכאשר אין רוח צריך להפעיל מנוע. אגב, בדרך כלל במפרשיות רשום מספר ליד שם היצרן. זהו אורך הסירה ברגליים (feet) או במטרים. בחלוקה גסה מפרשית קטנה נחשבת ככזו אם היא בעלת אורך של עד 10 מטרים או עד 33 רגל. יאכטה עד 12מטר או 44 רגל נחשבת כבינונית ומעל 45 רגל אלו כבר היאכטות הגדולות.

איך מזהים מנועית? אין לה תורן גבוה, בדרך כלל היא גדולה יותר ובעלת נפח רב ולכן יש לה אפשרויות רבות יותר מאשר למפרשית. למשל, לא תוכלו למצוא במפרשית קטנה או בינונית ג'קוזי ל-6 בסיפון העליון, קבינות גדולות ממוזגות ומרווחות, מקלחות ושירותים מרווחים, סיפוני שיזוף רחבים, מקרר גדול ותא מקפיא גדול, גנראטור לייצור חשמל וכו'. החסרון במנועית: שומעים במעומעם את המנוע בכל זמן ההפלגה והיא יקרה יותר לאחזקה ולשימוש (חישבו על מחירי הדלק לדוגמא). יתרונות: מרווחת מאד, מהירה יותר ממפרשית, יכולה להפליג לכל כיוון מבלי להיות תלויה ברוח, נוחות ופינוק, סטייל יוקרתי.

בקצה השני בספקטרום של השכרת יכטות נמצאות יאכטות מנועיות שנקראות קטמרן. זוהי ספינה שבנויה עם סיפון שטוח שנשען על שני בידונים (תאי ציפה) גדולים. זה מאפשר הרבה שטח מעל הבידונים והפלגה של עשרות אנשים ביחד בסגנון של מעבורת נוסעים. היתרון הגדול והחיסרון של הקטמרן הוא בכך שבגלל רוחבן הן יציבות מאוד על המים. היתרון והחיסרון הוא בכך שלא מרגישים כל כך את הים והגלים ויש השואלים מה הטעם בהפלגה שבה לא חשים את ערסול הים וגליו. הבולט ביותר בהפלגת קטמרן או ביאכטות אחרות שמכילות מפליגים רבים כגון סירות בעלות רצפת זכוכית, הוא תחושת היותך בכלי תחבורה ציבורי-המוני חד מפלסי קרוב לפני המים דבר שמגביל את שדה הראיה למרחבי האופק. מאידך גיסא קטמרנים הם הכלים המתאימים ביותר לאירועים המוניים עם עשרות מפליגים. יש אפשרות לשכור יאכטות קטמרן עבור עד מעל לחמישים מפליגים.

טיפ צרכני ראשון – בחר באדום או בשחורה - אם אתם רוצים את הדיל הזול ביותר להפלגה זוגית או רבת משתתפים רכשו כרטיס להפלגה בת שעה באחת הספינות הגדולות שבנמל יפו והצטרפו להמוני נופשים אחרים להפלגה מול חופי תל אביב. איך להגיע? פשוט הגיעו לנמל יפו והקשיבו לקול הפעמון והכרוז שמודיע על יציאה להפלגה כל שעה. התחושה בהפלגה: כמו באוטובוס קומתיים לונדוני אדום.
לעומת זאת אם תרצו בחוויה מיוחדת ופרטית רק לכם או בהפקת אירוע מרשים ובסטייל יוקרתי שתשמחו לזכור לדעתנו עדיף לשלם יותר וללכת על יאכטה פרטית. התחושה: כמו במונית לונדונית שחורה.
אם בחרת בשחורה המשך הלאה. אם בחרת באדום סע לבלומפילד!

טיפ צרכני שני - מספר המפליגים - לכל יאכטה מסחרית יש מגבלה לגבי מספר המפליגים המכסימלי שיכול להפליג בה על פי החוק. ביאכטות קטנות ההגבלה היא עד 7 מפליגים, יאכטות בינוניות 8 עד 10 מפליגים, ביאכטות גדולות מ-11 עד 15 מפליגים, ובקטמרנים זה יכול להגיע עד לעשרות מפליגים. לכן, כאשר אתם מתקשרים למפעיל מסרו קודם כל את מספר המפליגים שאתם מתכננים להזמין לאירוע ואז את המועד שמתאים לכם. הפלגה זוגית לא נמשכת בדרך כלל מעל שעתיים. הפלגה קבוצתית 3 שעות או 4 לכל היותר אך בתוספת תשלום. תחושה: זהירות! כשנהנים מאבדים את תחושת הזמן.

טיפ צרכני שלישי - איך נהנים משני העולמות - אם אתם חושבים על אירוע רב משתתפים הביאו בחשבון שכאשר יש יותר מעשרה משתתפים האירוע מאבד הרבה מאד מהאינטימיות הקרובה שנוצרת באופן טבעי ביאכטה. אפשרות לשלב בין הדברים בחוכמה תהיה הפלגה עם מספר חוגגים מצומצם של החוג הקרוב לבעל האירוע, נניח 12 לדוגמא, והזמנת שאר המשתתפים להשתתף בשמחה על היאכטה לאחר החזרה מההפלגה ובעת העגינה. החלק השני של האירוע יהיה מסיבה מדליקה והמונית עם כל הצ'ופרים ולרווחת כולם. שהרי בעגינה אין הגבלה לגבי מספר האורחים ביאכטה למעט מגבלת מקום ונוחות. בתאום מדויק ובהפקה לא מסובכת, החלק השני של האירוע יכול להיות מסיבת הפתעה מרהיבה לחתני השמחה שיוטעו להבין שההפלגה בחוג המצומצם היא כל האירוע. תחושה: מסע בין כוכבים ברקטה דו-שלבית.

טיפ צרכני רביעי - הפלגה זוגית רומנטית - בהפלגה זוגית אפשר להסתדר היטב ביאכטה מפרשית ואפילו קטנה כי מדובר בשני מפליגים בלבד שדווקא אמורים ל"הצטופף". יחד עם זאת, אם בן הזוג שלכם אוהב נוחות ורווחה בחרו ביאכטה גדולה ומרווחת כדי שרצונכם הטוב יתקבל בברכה "ויבוא השפע אל ביתכם". אם ההפלגה הרומנטית נועדה לשמש אמצעי ריכוך לקבלת תשובה חיובית להצעת נישואין או שזוג ותיק רוצה לחגוג יום נישואים אזי כדאי אולי לשדרג ליאכטה מנועית גדולה ומרווחת שיש בה פינוקים וסטייל יוקרתיים יותר.
תחושה: אחרי שכשוך רומנטי בג'קוזי מבעבע מול כוכבי השמיים, השתרעות נינוחה על גבי סיפונים רחבים שמאפשרים אינטימיות, טיפול הוליסטי זוגי כמו עיסוי טאנטרי משותף בחדר מרווח וממוזג ואחרי קינוח ארוחת הגורמה שמוגשת לאור נרות ביין משובח - אין מצב שבן/בת הזוג יסרבו להמשיך ולהעביר במחיצתכם את יתרת חייהם. כדי להבטיח הצלחה של 100% כדאי לסגור מראש בעסקה גם את טקס הנישואין שיערוך הסקיפר, על פי סמכותו מכוח חוקי הים. זכרו, התזמון חייב להיות עוד בטרם יתפכח בן/בת הזוג מהשפעת אידי היין...

זה המקום להרחיב מעט אופקים ולחלוק רעיונות חדשניים וים של אופציות נוספות שאפשריות רק ביאכטות מנועיות גדולות.

1. גן אירועים בעגינה על המים - במיקום הכי מבוקש בתל אביב, ביאכטה מנועית גדולה כדוגמת היאכטה YAM שבמרינה תל אביב, מתאפשרת הפקת אירוע עד לשלושים ושמונה אורחים תוך שימוש ביאכטה בעת העגינה כגן אירועים תלת-מפלסי, מקורי וטרנדי. בספינה "ים" יש מערכת הגברת מוזיקה, מנגל לשימוש חופשי או קייטרינג לפי בחירה, בר משקאות, ג'קוזי מבעבע, סיפוני שיזוף רחבים וסלון מרווח. אירוע שכזה יושפע מן הסתם מהאווירה המיוחדת שמשרה השהייה בספינה קלאסית מול הנוף המרהיב שנשקף לאורחים מהסיפון העליון. הנוף הזה, שמשמש רקע נפלא לאירוע המיוחד שלכם, הוא למעשה כל רצועת החוף מיפו ועד נתניה (זוכרים את ההרגשה בעת כשרואים את המראה הזה מהאוויר בטיסה שחוזרת לארץ?).

2. המתנה האולטימטיבית לבן/בת הזוג או לקבוצה של עד 13 מפליגים - הפלגת כיף לעבר השקיעה טיפולי ספא, ג'קוזי מבעבע וארוחת גורמה לאור נרות בסלון המהגוני - רעיון נפלא ואופנתי שנוצר כדי לחגוג רגעים מיוחדים בחיים שייזכרו לשנים רבות. הצעת נישואין, יום הולדת, יום נישואים, מפגש משפחתי, אירוח מפנק לחברים מחו"ל וכל סיבה אחרת לחגיגה מקורית ומיוחדת. תחושה: שופוני.אני יכול להרשות לעצמי לפנק אתכם כמו אוליגרך רוסי.

3. ארוחת בוקר בסיפון העליון - הזמינו את בני זוגכם לארוחת בוקר מיוחדת, בסלון המהגוני הממוזג של היכטה או בסיפון העליון תוך התרווחות בספות השיזוף הנעימות. לפני הארוחה תוכלו להתפנק בג'קוזי ואולי גם תרצו לקבל טיפול הוליסטי לפי בחירתכם. לאחר הארוחה תבלו בנעימים בסיפון העליון משקיפים בים לצלילי מוסיקה ערבה וכוסית יין בידכם. תחושה: אני בר מזל. הרווחתי 15% על אותו הדיל אם היה מתקיים בערב.

4. ספארי צלילה ודייג - צוללים או דייגים על ציודם יוצאים עם משפחותיהם לאתר שנבחר ונהנים משהות ארוכה ונינוחה ביאכטה מנועית מצוידת במיטב אביזרי הבטיחות והנוחות. אפשרות בלעדית לשילוב של פינוק למשפחה או חגיגת אירוע מיוחד יחד עם הפלגת דייג או הפלגת צלילה. תחושה: אז מה אם היא לא יוצאת מהג'קוזי...סוף סוף הצלחתי להביא אותה לדוג יחד איתי והילדים.

5. השכרת יאכטה מנועית מיום שלם ועד שבוע עם שף צמוד - למשפחות או חברים לכל יעד בחופי הארץ ובחופי קפריסין. עד 12 מפליגים (ה-13 הוא השף...) יציאה מהמרינה בתל אביב וחזרה אליה או נחיתה במרינות אשקלון, אשדוד, הרצליה, חיפה או עכו. תחושה: סוף. אני גאידמק!

6. המים הם הגבול. כל מה שעולה על הדעת, בתנאי שהוא במסגרת החוק, אפשר לארגן ביצירתיות ובתאום עם המזמין. שתפו את המפעיל ברצונותיכם הכמוסים ויש סיכוי גבוה שהסקיפר יוכל להציע את הדרך לממשם. תחושה: אין גבול.

טיפ חמישי ואחרון לצרכן הנבון - הזמן המבוקש ביותר בעונה להשכרת יכטות הם ימי הוויקנד כלומר שישי ושבת וכן שעות הערב לקראת השקיעה. אגב, בחורף יש ימים רבים נעימים וטובים להפלגה שאינם מנוצלים. התוספת במחיר עבור הפלגה בזמנים האלה מגיעה עד ל- 15% ויותר. כוח המיקוח שלך יגבר אם תציע שההפלגה תתקיים ביום חול (ראשון עד חמישי) ובשעות הבוקר עד שעות הצהריים המוקדמות במקום בערב וכמובן מאיליו , בחורף. תחושה: כולם מרויחים WIN-WIN.
אם קראתם עד כאן אתם יודעים יותר על ההבדל בין יאכטה מפרשית ליאכטה מנועית, מה זה קטמרן, אלו אפשרויות יש היום בהשכרת יאכטות ולאלו שימושים, מהי מגבלת מספר מפליגים ואיך ניתן לעקוף אותה בתכנון נבון של מספר המפליגים, ואיזה אירועים כדאי לערוך ביאכטה מנועית ואלו ביאכטת מפרש. בנוסף הוצגו 5 טיפים ומספר רעיונות חדשים ומידע שיעזרו לכם לבחור ביאכטה הנכונה והתאמתה לסוג האירוע המיוחד שלכם.

השתמשו בהצלחה במידע, בדמיון ובטיפים, עשו בחירות נבונות, ונתראה ב-YAM!

השכרת יאכטות באילת > השכרת יאכטות במרינה תל אביב

מי פנוי בבלומפילד?

כפיר השכרת יאכטות - מרינה תל אביב
Kfir Yacht Charters - Tel Aviv Marina
www.yam-ba.co.il
054-4804538


www.yam-ba.co.il