מים בישראל - עצות וטיפים לחיסכון במים

חיסכון במים 3 כללים בסיסיים 

     
המידע בעמוד זה בחסות :הזמנת מלון  גרפולוגיה  עסקים למכירה
להוספת חסות איקון + קישור טקסט לאתר יש ליצור קשר עם clickgoseo@gmail.com


היטל הבצורת המצוי על סדר היום הציבורי בישראל, וודאי שיעסיק את הציבור בכלל וכנראה גם כל אחד מאיתנו באופן פרטי, אני מעריך שעצם הרעיון של היטל הבצורת הוא עניין חפוז, לא מקצועי שאין לו סיכוי להתממש לאורך זמן, ככל שהאוצר לוותר על "העוגה" שהיא לגבי האזרח קנס לכל דבר, יותר יחשפו לעיני כולם חוסר המקצועיות של העומדים בראש, וכן האורוגנטיות של אנשי השלטון שלנו בכל כיעורם. 

אבל במקביל המצב החדש במשק המים, העלאת שאלת המלאי באקויפירים של ההר ושל החוף ובחינת ערכרה הממשי של הכינרת, מול המיתוס שעליו גדלנו אנשים רבים מגיעים למסקנה שאכן צריך לחסוך במים וגם ניתן לעשות זאת במשק המים הפרטי שלנו. 

אני כותב מאמר זה רוצה לספר לכם על הרעיוות שעלו בדעתי במשך השנים ועל תועלתם למשק המים הישראלי, ייתכן ותמצאו בהם עניין וייתכן שגם יביאו לכם תועלת אישית, הנתונים שלי בעניין זה עד 4 נפשות, בית על הקרקע + מחסן, סה"כ 100 מ"ר ועוד גינה ללא גשא עצי נוי ופרי כ 200 מ"ר, להזכירכם ההקצבה ללא קנס 32 מר מעוקב לחודשיים. 

התנהגות המשפחה הנורמטיבית : מבשלים שותים מיםפ, תה, קפה, מתקלחים, שוטפים את הבית, משקים בתבונה את הגינה, מכבסים, שוטפים את המכונית בדלי, עד כאן נדמה לי שגרתי למדי, התוצאה במשך השנים הקורובת, לא חורגים כמעט לא חורגים מהמכסה, עיקרו של המאמר איך עושים זאת? 

כלל ראשון, קוראים יום יום את מד המים, ההקצבה היומית להזכירם 0.52 מ"מ ליום, במילים אחרות 500 ליטר מים ליום בממוצע, אבל לא מסתפקים בכל, אפשר ללמוד מתוך מונה המים כמה עולה להתקלח, כמה ליטר עולה להפעיל פעם אחת את מכונת הכביסה, פתיחת הטפטוף או המתזים שכבר הוצאו מההיתר, אני הייתי מאד מופתע! שטיפת כל הבית 3-4 דליים, מכונת כביסה 5 ק"ג בגדים בין 20-30 דליים, לא אכנס לפירוט, יש הבדל בין המכשירים השונים, לימדו את הקורה אצלכם, עשו שימוש במונה הים והסיקו את המסקנות. 

בידקו את לחץ המים הממוצע בעזרת שעון לחת ואם הלחץ אצלכם גבוה מ 2.5 מיליבר, התקינו בכניסה לבית ווסת מים, במחיר של סביב 100 ש"ח לווסת תוכלו להחזיר לעצמכם את הכסף במהירות, פחות  פיצוצים שגם בהם בורחים מים ותעשו שימוש מוסכל יותר במים. עבדו בכחומה עם מחשב המים שלכם [קצוב מים] ואם אתם למשל פנסיונרים ואתם מסוגלים להשקיע זמן בכיסכון, וותרו בכלל על קוצב המים ופיתחו את ברז ההשקייה בצינור, באופן יידני תוך שאתם מסתכלים במונה המים. 

אפשר כמובן להתקים חסחכמים, למחזר מים ועוד, אך שלושת הכללים הללו נראים כאפקטיבים ביותר, נסו לרא אם יצאתם מורבחים, יצחק זמיר.