וילונות מידע והמלצות

וילונות הם פריט קטן ביחס למכלול עיצוב הבית אך הם משמעותיים כל כך להתאמת הרהיטים, הצבעים, ההצללה והשמש בבית, מיקום הוילון התאמת הצבע אל הרהיטים יכולים בבחירה שגויה של וילון ממש להרוס את כל תהליך העיצוב, מאידך מעט הקפדה על התאמת וילונות לעיצוב ולחלל הבית יכולים לבצע פלאים ולהשלים פיניש ורמת גימור גבוהה לבית שלכם, וילון מתאים יכול גם להפוך בית שנראה מיושן לאחר במהירות, ישנה חשיבות למיקום הוילון, סוג הבד וסינון קרני השמש שלו, אפשרויות ניקוי הוילון בקלות, הסרה ותליה ועוד פרמטרים רבים שישנה נטייה להתעלם מהם בקניית וילון. רשתות השיווק של מוצרים לבית מוכרים וילות מוזלים, שלעתים אינם עונים לסטנדרטים מקובלים בעולם, השקעה של מאות שקלים בוילון שייתבלא לאחר שנה עשוייה להיות השקעה מאכזבת מאד, רצוי אם כן להשקיע מעט חשיבה בקנייה של וילונות, אל תשכחו שאחרי הכל וילון הוא גדול יותר מהסלון שלכם והוא הדבר הראשון שאורח הנכנס לביתכם רואה, וילון מושקע ובמיקום נכון יעשה בום של אווירה, והוא שווה כל שקל.

בישראל מסר חנויות ומפעלים וכן יבואנים של וילונות מכל העולם ואנו ללא ספק מתקדמים ומובילים בתחום בהשוואה למדינות רבות בעולם, מיובאים לישראל וילונות מהמדרגה הראשונה בעולם וישנם מומחי וילונות שמומלץ להעזר בהם, ראו מידע וקישורים בעמוד זה לחברות מומלצות וידולות בתחום של וילונות בישראל.

וילונות רומאים תורמים לריכוך אור השמש ומעניקים לחלל תאורה רכה ונעימה . ניתן לשלוט בתפעול הוילונות הרומאיים בהפעלה ידנית , הפעלה חשמלית והפעלה בעזרת שלט רחוק. הוילונות רומאיים נחלקים לשלושה סוגים : וילון רומאי רך , וילון רומאי קלאסי ווילון אוסטרי. וילונות רומאים הינם בעלי מראה קלאסי ובשל כך ביכולתם לשנות כליל את עיצוב הבית והלבשתו ובשל הנוחות שלהם קל להתאימן לדרישות הלקוח ולעצבן כיד הדמיון . כמו כן ישנם אלפי דוגמאות וחומרים שונים מהם עשויים הוילונות הרומאיים . בשוק קיימים כיום וילונות רומאים לחדר הילדים , וילונות רומאים לחדרי שינה, וילונות רומאיים למשרדים ולעסקים שונים ומגוונים . 

יתרונות הוילונות הרומאים

הוילונות הרומאיים מעניקים פיתרון מתוחכם ודקורטיבי למגוון בעיות שונות :

1. וילונות רומאיים משמשים להצללה והחשכה , דבר המסייע הן בשמירת פרטיות מוחלטת והן במניעת קרני השמש .

2. בעזרת וילונות רומאים ניתן לכוון ולווסת את מידת האור אשר נכנסת אל חלל החדר . בזכות תכונה זו , וילונות רומאים מאפשרים למעשה קירור טבעי , אשר נותר על ידי שליטה במידת השמש אשר נכנסת .

3. וילונות רומאיים משמשים כפריט עיצוב לכל דבר . לוילונות מראה אלגנטי ודומיננטי ובאמצעות דגמים שונים ניתן ליצור חללים מעוצבים להפליא . 

כיצד בנויים הוילונות הרומאים

וילונות רומאיים הינם וילונות אנכים מלבניים , אשר תלויים לאורכו של החלון . כאשר הוילון פתוח מתקבל מראה של מלבן בד התלוי מהתקרה . שקיפותו של הוילון תלויה בצבע, בחומר ובדגם ממנו עשוי הוילון .

וילונות רומאים מחולקים לכיסים צרים אשר תלויים לרוחבו של הוילון . בכיסים מצויים מקלות דקיקים אשר תפקידם להחזיק את הבד מתוח .

פתיחתו וסגירתו של הוילון הרומאי מתבצעת על ידי משיכה  כלפי מעלה באמצעות חוט אשר צמוד לוילון ונסתר מהעין . בעת הפתיחה , נוצרים כפלים גדולים בעוד הוילון נדחס כלפי מעלה . כיום ניתן להשיג גם וילונות רומאים בעלי מנוע חשמלי או ידני. 

סוגי וילונות רומאיים

כיום ניתן למצוא שלושה סוגים עיקריים של וילונות רומאיים :

  1. וילון רומאי רך : בעל מראה פחות נוקשה .וילון זה נתפר בקווים ישרים . לוילון תוספת של אדרות רוחב אשר למעשה חוצות את הוילון . ניתן גם למצוא וילונות רומאיים מסוג זה ללא תוספת זו .
  2. וילון רומאי קלאסי : וילון בצורת מסך אשר מתקפל כלפי מעלה ומעניק מראה נקי ומינימליסטי . הוילון נע על ידי מערכת של חוטים הממוקמת בחלק האחורי של הוילון . מערכת זו שולטת למעשה על הרמה והורדה של הוילון .
  3. וילון רומאי אוסטרי : וילון אשר למעלה יש לו סרט מכווץ וסרטים הנמתחים מלמעלה למטה במקום אדרות . וילון זה עשיר מאוד בבד אשר ולרוב מתאים לסלון או יציאה למרפסת .

 

הוילון הרומאי הנפוץ ביותר הינו הוילון הקלאסי אשר מעניק מראה רך קלאסי ונקי .

בוילונות רומאיים חשוב ביותר להקפיד על תפירה איכותית ומדייקת שכן ללא תפירה שכזו עשוי כל קסמו של הוילון ללכת לאיבוד .

רצוי לבחור בבד ודוגמא אשר מתאימים לשאר החפצים המונחים בחלל . בשל עושר הדוגמאות והחומרים ניתן לעצב חללים בעיצוב כפרי , עיצוב חדרי ילדים , עיצוב נקי וקלאסי יותר למשרדים , ועיצוב יוקרתי קלאסי לאולמות אירועים ועוד . 

מחירי הוילונות הרומאיים נעים מ – 220 שח למטר מרובע לוילונות פשוטים ביותר ומכאן השמיים הם הגבול . רצוי מאוד להיעזר באיש מקצוע מעצב או אדריכל לבחירת סוג הוילון ומיקומו וזאת בשל הדומיננטיות הרבה שיש לוילונות הרומאיים על החלל בו הם מצויים