הרקליון heraklion

הרקליון היא העיר הגדולה ביותר באי כרתים. חרסוניסוס  הרקליון  אתונה   יוון  כרתים  איטליה
ראו גם הזמנת חבילות נופש ביוון - ללא עמלות הזמנה!

הרקליון היא עיר מודרנית הומה ועמוסה למדי והאין בה את היופי המיוחד של הערים האחרונות שנדון בהם בהמשך ריתמנו או חאניה, אך יתרונה בכך שהיא עיר אמיתית לכל דבר ואחת הערים הגדולות ביוון כולה, הרקליון מהווה בסיס הכניסה של רוב התיירים המגיעים לאי כרתים הרקליון מהווה בסיס יציאה לאתר קנוסוס הידוע שבו שכנה בעבר בירתם של המינואים, כיום קנוסוס הוא אחד מאתרי התיירות המרכזיים באי כרתים, בנוסף הרקליון היא גם בסיס היציאה העיקרי מכרתים לאיים הקיקלאדים, לפחות 2 כלי שייט מפליגים בין הרקליון לאיים סנטוריני, פארוס, איוס מדי יום. הרקליון הקדומה [ ראה דף ההיסטוריה של יוון מאתר אתר איי יוון ] מישראל ישנן טיסות צ'ארטר לכרתים ולעיר הרקליון, רוב הטיסות משוייכות לחבילות תיור וכוללות שהיה במלון באיזור הרקליון לאורך איזורי הנופש על חוף הים ממזרחה או ממערכה של הרקליון. למידע נוסף על העיר הרקליון, על כרתים בכלל ועל איי יוון בפרט ראה אתר איי יוון ראו גם אתונה

מפת מיקום הרקליון בכרתים.

לחובבי מאכלי הים הרקליון היא יעד מצויין! לכו מכיוון הנמל לתחילת המדרחוב של הרקליון, ממש מול הכיכר מימין קיימות מספר מסעדות למאכלי ים ודגים מהטובות ביותר בכרתים ואולי אף ביוון בכלל, שרימפש, קלמארי, דג חרב, סרטנים, לוקוס ועוד, הרקליון תופסת את מקומה המכובד מאד במטבח היווני ולאניני הטעם הרקליון היא ממש הפתעה גסטרונומית מעולה! יציאה מהעיר הרקליון לאיים הצפוניים : סנטוריני / פארוס / מילוס מדי יום יוצאות הפלגות וספינות מהירות מנמל הרקליון לאיים סנטוריני ופארוס, כל יום בשעה 09:45 יוצאת flyingcat 4 רחפת מהירה בעלות של כ 30 יורו לאי סנטוריני, כמו כן יוצאת מעבורת אחת לפחות בשעה 16:00 בעלות הפלגה של כ 17 יורו מנמל הרקליון לסנטוריני, מדי ערב בשעה 20:00 יוצאת מעבורת / ספינה של מינואן ליינס לפיראוס הגעה ב 07:00 בבוקר, עלות הפלגה על הסיפון כ 28 יורו, אם תרצו לצאת לאי מילוס, תזדקקו הגיע מהרקליון לעיירה סיטיאה. יציאה לטיול של מספר שעות מהעיר הרקליון לאתר קנוסוס :

קנוסוס - knossos

העיר קנוסוס הייתה העיר הגדולה והחשובה ביותר של התרבות המינואית Minoan civilization והיא משתרעת על פני איזור בגודל מעל 20,000 מ"ר. אתר קנוסוס הוא האתר הארכיאולוגי החשוב ביותר בכרתים, על-פי המסורת, קנוסוס הייתה העיר בה עמד הארמון של המלך האגדי מינוס, בה נבנה הלבירינט  בו גר המינוטאור (Minotaur), ובה התרחש סיפורם של הטרגי של דדלוס ואיקרוס בנו, ההגעה לקנוסו אפשרית ברכב או באוטובוס היוצאים או מהתחמה המרכזית בעיר הרקליון או מנמל התעופה המרוחק כ 4 ק"מ ממרכז העיר, עלות הכניסה כ 6 יורו או לסיור מודרך כ 10 יורו, קנוסוס הוא יעד חובה באם יש לכם מספר שעות בעיר הרקליון או למטיילים כמספר ימים באי כרתים. מחפש נופש בישראל, ראה :   

אגם גארדה - אגם קומו  - אגם מג'ורה - הרי הדולומיטים - טוסקנה - הרביירה האיטלקית

קרנבל המסכות בוונציה - סירמיונה - איטליה הקטנה

ראו גם טיסה לאתונה