משרדים להשכרה בתל אביב

משרדים להשכרה בתל אביב / רמת גן / גבעתיים / איזור בורסת היהלומים.
רמת החייל משרדים למכירה וסוכנויות תיווך משרדים.

כמו מחירי הדיור גם המחירים של השכרת משרדים באיזור תל אביב, רמת גם וגבעתיים רק עולים ועולים, עוד נתון מעניין הקשור בעליית המחירים ואיתם האטרקטיביות של השכרת משרדים באיזור גוש דן היא עליית מחירי הדלק, אנשי עסקים המתגוררים באיזור תל אביב ובעבר חשבו על פתיחת משרדים או עסקים בפריפריה בשל חיסכון בעלויות של שכירות, כיום מתחילים להבין שאת ההפרשים בעלויות השכירות הם יוציאו על דלק לעצמם ולעובדים שלהם, ככל שמחירי הדלק עולים כך האופציה של להחזיר את המשרדים לתל אביב עולה, עדיין לא קיימת מצוקת משרדים להשכרה בתל אביב, ברמת החייל, ברמת גן ובגבעתיים, אך המחירים עולים מדי שנה.

מתחם רמת החייל ומתחם בורסת היהלומים בתל אביב : שנים מהאיזורים העולים בתחום הנדל"ן המסחרי בתל אביב, רמת החייל ואיזור בורסת היהלומים, בורסת היהלומים הפכה להיות downtown עסקי פופולרי מאד באיזור תל אביב גבול רמת גן וכך גם איזור רמת החייל, עם זאת עסקים בסדר גודל קטן יתקשו למצוא משרדים להשכרה באיזור רמת החייל, סיכוי טוב יותר למציאת משרדים להשכרה באיזור בורסת היהלומים.

למרות שבשנים האחרונות קמו מרכזי עסקים חדשים באיזורים שונים בארץ, עדיין תל אביב היא מוקד העסקים המרכזי של ישראל ובניינים חדשים נבנים בתל אביב באופן מסיבי, הביקוש למשרדים בתל אביב במיקום אסטרטגי מבחינה עסקית גדול. בין הבניינים המובקשים ביותר בתל אביב ניתן למצוא את הבניינים שברשימה זו : מגדל לוינשטיין, בית רובינשטיין, מגדל סונול, מגדל המילניום, מגדל טויוטה, מגדל פלטינום, מגדל אלרוב, מגדל החשמונאים ועוד. מחירי הנדל"ן העסקי בשנים האחרונות בירידה, אך עדיין על משרדים להשכרה במיקומים אסטרטגים טובים תשלמו כמו בימים טובים ורגילים, עם זאת נראה שהמשבר הכלכלי העולמי צפוי להשפיע באופן זה או אחר על מחירי הנדל"ן בשנים הקרובות, זאת נדע בקרוב.

מאמר : במחצית השנייה של 2005 נרשמו השינויים הראשונים בשוק. תחילה היה זה הגידול בביקוש שלא לווה בעליות מחירים, מכיוון שההיצע היה גבוה. ב-2006 התרחבה המגמה - מחירי השכירות עלו בשיעורים משמעותיים של 10%-15%, ונרשמו סימנים ראשונים של לחץ בביקוש למגדלי האיכות (AAA). בשנתיים האחרונות עלה שוק המשרדים להשכרה על מסלול ההמראה. מחירי השכירות מגיעים כיום ל-92 שקל למ"ר בממוצע ואף בוצעו עסקות שבהן הושכרו שטחים ביותר מ-140 שקל למ"ר. רמות המחירים אף עלו על אלה שהיו בשנות בועת ההיי-טק.

ואולם בחודשים האחרונים הורגשה האטה. "למעשה, המשבר הראה סימנים ראשונים בישראל כבר בסוף 2007 דרך חברות בינלאומיות וחברות היי-טק שהדו"חות שלהן לא היו טובים", אומר גלעד בדולח מבדולח שיווק נכסי נדל"ן. "זה החריף באמצע 2008, אבל בישראל המצב די יציב". אין ודאות רבה לגבי עתידו של שוק ההון בישראל, אבל גם תסריט חיובי מביא בחשבון גל של פיטורים, מיזוגים, רכישות וצמצום בפעילות, המשפיעים באופן ישיר על מחירי הנדל"ן העסקי, ואלה עומדים לרדת. בכמה? הזהירים מעריכים כי תירשם ירידה של 15%, מכיוון שמאז בום המגדלים הגדול של לפני חמש-עשר שנים, לא הוקמו מגדלים חדשים. ואולם דווקא המחסור בפרויקטים חדשים עתיד למתן את ירידות המחירים.

בדולח צופה בשלב ראשון ירידות מחירים של 10%-15% עד סוף השנה הבאה. כיום, לדוגמה, המחירים הממוצעים במגדלי המשרדים החדישים בבורסה הם 85-100 שקל למ"ר והם צפויים לרדת ל-75-85 שקל למ"ר. בדולח גם מדווח על חוזים בהיקף של 150 אלף מ"ר שצפויים להיפתח בשנה הקרובה באזור הבורסה ברמת גן ובאזורי התעסוקה בתל אביב: רמת החייל, קרית עתידים, מתחם עזריאלי ודרומה ממנו. לדבריו, אם בעלי הנכסים לא יורידו מחירים, השוכרים לא רק יצמצמו שטחים, אלא גם יחפשו אלטרנטיבות באזורי תעסוקה מחוץ לתל אביב והוא עלול למצוא את עצמו עם שטחי משרר ריקים. ואכן באחרונה נרשמת מגמה כזו. עתה נותר להמתין ולראות אם מגמה זו תימשך, או ששוכרים פוטנציאלים ימתינו בציפייה לראות בכמה ירדו המחירים בתל אביב.

ראו גם משרדים למכירה מתוך אוקיאנוס נכסים.
וגם בהתאמה : משרדים למכירה בתל אביב
ראו גם : נדל"ן ביוון

 גם מתוך מתוך themarker